Бібліотека

Пеларгонія порятує від багатьох недуг.

Ліки на підвіконні

Це дивовижна рослина. І за своєю красою, і за лікувальними властивостями. Багато людей знають її, у багатьох вона є вдома, прикрашає помешкання.

Пеларгонія – це всім відома кімнатна герань, ще в народі її називають калачиками. Віддавна у кожній українській родині пеларгонія була улюбленою кімнатною квіткою. А свою назву рослина одержала тому, що насіння її нагадує дзьоб лелеки ( у перекладі з грецької «пеларгонія» означає «лелека»)

Листя пеларгонії великоквіткової – найрізноманітнішої форми: січене, видовжене, кругленьке. Саме від круглої  форми листя і пішла народна назва – калачики. Спостерігаючи за рослиною, люди помітили лікувальні властивості кожного виду пеларгонії: червона – найкраще зупиняє кров, заспокоює нервову систему, рожева – лікує гіпертонію, допомагає людям із серцевими захворюваннями.

Дехто каже, мовляв, не можна тримати пеларгонію у кімнаті, де є хворі на гіпертонію. Це хибна думка. Наші дослідження і досвід предків дають право стверджувати – ця рослина лікує гіпертонію. Ліки робити просто.

Внутрішнє застосування настоїв

1 ч. ложку подрібненої рослини залити склянкою холодної води ( бажано джерельної, якщо немає – фільтрованої або настояної з водопроводу) і настоювати 7-8 годин. Пити по 1 ст. ложці 4-5 разів на день до вживання їжі ( останній раз – перед сном). Таким самим настоєм лікують серцеві захворювання та заспокоюють нервову систему. Дорослим пити по 1 ст. ложці 4-5 разів на день, дітям – по 1 ч. ложці Цим настоєм можна лікувати захворювання шлунку, кишечника( проноси, ентероколіти тощо). Це зумовлено тим, що пеларгонія містить дубильні речовини. З цією ж метою роблять і гарячий настій.

1 ч. ложку подрібненого листя і квіток залити склянкою холодної води, довести до кипіння. Зняти з вогню і настоювати в закритій посудині 2 години. Пити по 1 ст. ложці 4-5 разів на день, дітям – по 1 ч. ложці.

Зовнішнє застосування ліків з пеларгонії.

Цією рослиною також лікують катаракту. Процес тривалий, але дає позитивні результати. Для цього треба робити своєрідні компреси на очі. Для лікування катаракти можна також змочити настоєм пеларгонії бинт, складений учетверо, і прикласти як компрес до очей.

Катаракту лікують ще й соком пеларгонії: сік розводять навпіл із водою і закрапують в очі.

Компреси з пеларгонії

Подрібнені листки та квітки покласти на листочок капусти і прикласти до очей.

Аналогічні компреси допоможуть вилікувати початкові форми варикозного розширення вен ( компреси на уражені ділянки). Тривале застосування пеларгонії з капустяними листками вилікує запалення судин і допоможе позбутися хвороби. Ось така дивовижна та цілюща  пеларгонія росте на нашому підвіконні. Не забувайте про неї, щоб завжди бути здоровими!

Наталя Земна