Бібліотека

ПРИКРАСА ЛІТА – ЦІЛЮЩА ПОЛУНИЦЯ

Важко знайти людину, яка б не любила літо.  Хоча б тому що о цій порі так багато цілющих смаколиків. Про одну з них – сьогодні йтиметься у цій статті. Красива, яскрава ягода полуниця.

Це джерело антиоксидантів. А як відомо вони захищають  організм від вільних радикалів, пов’язаних з віком і хворобами.

Крім того, у полуниці багато   вітаміну С, який зміцнює судини, запобігає утворенню гематом і зміцнює надниркові залози організму. До речі, вісім полуничок містять більше вітаміну C, ніж один апельсин.

Дослідження доводять, що полуниця регулює вміст цукру в крові. Вживання чашки свіжих ягід щодня сприяє суттєвому зниженню рівня цукру в крові.

Полуниця має протизапальні і болезаспокійливі властивості. Крім того, вона ще і хороший засіб для профілактики серцевих хвороб і артриту.

 У ягодах містяться антоціаніни, які стимулюють спалювання  в організмі жиру. Також  антоціаніни підвищують короткочасну пам’ять на 100% за 8 тижнів, якщо регулярно вживати улюблену ягоду.

Полуниця має протиракові властивості. Флавоніди, що містяться в ній, допомагають організму втручатися в стадії розвитку ракових клітин, запобігаючи їх здатність розмножуватися.

Користь полуниці і в тому, що це просто незамінний продукт для приготування десертів – напоїв, пудингів, тістечок, тортів і т.д. Зрештою, вона і сама є прекрасним десертом.

Звичайно, як і на будь-який продукт, у людей буває алергія на полуницю. В цьому випадку від неї треба відмовитися.