Бібліотека

ПРОФІЛАКТИКА ОЖИРІННЯ

За статистикою Всесвітньої Організації Охорони здоров’я  понад 20% цивілізованого населення мають зайву вагу. Проблема надмірної ваги в наш час стає все більш актуальною.

У людей  із надмірною вагою порушується  діяльність  серцево-судинної системи. Частіше  розвивається  атеросклероз, цукровий діабет, гіпертонічна хвороба. Такі люди рухаються повільно, ноги болять, надмірна вага зношує серце, скорочує життя людини на 15-20 років.  Діти, які страждають на цю ваду, зазвичай швидко втомлюються, неуважні на уроках, у школі. Майже  завжди  відстають у навчанні. Їх турбує головний біль, порушується самопочуття, патології  в діяльності опорно-рухового апарату. Характер у таких дітей  нестійкий.

Маса тіла людини слугує відносним показником фізичного розвитку. І залежить як від типу тілобудови, так і від статі і навіть віку. Кожна людина  повинна знати свою нормальну масу. Найдоступнішим методом визначення нормальної ваги є  такий  метод – треба відняти від величини свого зросту 100. І ви отримаєте свою оптимальну  вагу. Якщо ваша вага  перевищує норму на 7 %, то це вже  надмірна вага. І від цього треба позбавитися. Якщо  маса вашого тіла перевищує норму на 25 %, то оце вже  ожиріння. Можливо, воно ще не повне. Але це вже початкова стадія.

Виділяють дві форми надмірної ваги тіла. При первинній формі накопичується  жир в організмі.  І це  є просто  наслідком  зовнішнього впливу – від лінощів,  наприклад.

Вторинна форма порушення жирового обміну зустрічається  рідше і пов’язана в основному із ендокринними  розладами. Але при цій формі зазвичай мають місце надмірне вживання їжі.

Ось тут і треба подумати – чим ми харчуємося  і який спосіб життя  ведемо. Чи вважати це захворюванням чи просто  треба змінити спосіб життя, і харчування,  більше рухатися, любити воду та повітря. І найголовніше  –  не лінуватися.

В розвитку ожиріння  важливі також спадкові фактори. Але якщо людина притримується норми в харчуванні, то навіть при такій схильності вона може уникнути ожиріння. Треба пам’ятати, що з віком  коли енергозатрати зменшуються, уповільнюється обмін речовин, починає рости маса тіла.

Отже, людина  повинна допомоги собі в тому, щоб відновити функцію підшлункової залози, нирок, щоб вони виводили надлишки рідини, яка в організмі накопичується. Одним словом, треба звернутися до лікаря. Принаймні, можна звернутися до нашого консультанта. І йому підкажуть що треба робити аби схуднути. Натомість, дадуть фітокомпозиції. Щонайперше, це ДІАМАНТ, друге це НЕФРОЛІК. Потім  АСЦИТАН і БОЛІГОЛОВ для  схуднення. І якщо там є застій лімфи, то ще  ЛІМФОГРАН і ЛІПОСАН. Таким чином, ми допоможемо  налагодити обмін речовин в організмі.