Бібліотека

Пурпурова квітка, яка лікує весь організм

Скільки корисних властивостей має ехінацея, ця рожева квітка. Аби знати, як правильно її використовувати, потрібно вивчити її хімічний склад та властивості.

Основні компоненти ехінацеї:

  • вітаміни, мікро- та макроелементи;
  • флаваноїди;
  • есенціальні ліпіди;
  • полісахариди;
  • похідні речовини від кавової кислоти;
  • алкіламіди.

Також багаті квіти цієї рослини на ефірні олії, смоли, органічні кислоти, дубильні речовини. Також через наявність антиоксидантів рослина має загальнозміцнювальні та тонізуючі властивості. Крім квітів використовують також кореневище. Воно володіє не менш унікальним хімічним складом.

Які ж лікувальні властивості має ця квітка?

  • Завдяки наявності в ній заліза, ехінацея значно поліпшує хімічний склад крові, збільшує кількість червоних кров’яних тілець.
  • Кальцій сприяє зміцненню кісток.
  • Кремній допомагає швидкому зростанню нових тканин організму.
  • Селен, якого в ехінацеї велика кількість, значно збільшує захисні функції організму, він краще чинить опір різноманітним вірусам та інфекціям.

Серед лікувальних властивостей ехінацеї можна виділити протизапальну, антибактеріальну, противірусну, протигрибкову. Також ехінацея очищує організм від шкідливих речовин.

Якщо регулярно вживати препарати з ехінацеєю, вони уповільнюють процес старіння організму, пригнічують ріст та розвиток доброякісних та злоякісних пухлин.

Позитивно ця рослина діє і на здоров’я чоловіків, особливо на статеві органи. Вона здатна усувати запальні процеси, знищувати інфекції, віруси та пригнічувати розмноження грибка.

Шкірі та волоссю ехінацея також приносить користь, виконуючи регенеруючу функцію.

При болях у суглобах, діабеті, гепатиті та для підвищення імунітету застосовують спиртову настоянку ехінацеї. ЇЇ потрібно вживати всередину по 1-2 мл, розведену невеликою кількістю води тричі на день до їжі протягом 8-10 днів. Після цього зробити перерву на 3-5 днів та при необхідності продовжити лікування.

Такі ж ліки можна застосовувати і зовнішньо як натирання при бронхіті. Також можна прикладати компреси з вмістом спиртового екстракту при шкірних захворюваннях.

Можна приготувати її і в домашніх умовах. Для цього візьміть 25-30 г сушеного листя, квітів та стебел рослини. Покладіть їх в скляну ємність та залийте 450 мл горілки. Настоюйте в темному місці протягом 19-22 днів. Протягом цього часу ємність потрібно періодично струшувати.

Для відновлення захисних функцій організму використовують відвар з ехінацеї.

Візьміть 1 ст. л. сушеної сировини, залийте її 450 мл окропу. Тримайте її на маленькому вогні протягом 25 хвилин. Потім зніміть з вогню, настійте протягом 35 хвилин та процідіть. Приймайте по 120 мл теплої рідини тричі на день для поліпшення роботи підшлункової залози, травної системи. Курс лікування ― 9-12 днів.

Для поліпшення імунітету та схуднення використовуйте настій на холодній воді.

1-2 ст. л. трави ехінацеї залити 260 мл кип’яченої холодної води. Настояти протягом 8-9 годин, процідити. Вживати по 150 мл 2-3 рази на день до їжі протягом 10-15 днів.

Застереження: категорично заборонено лікувати цією рослиною дітей до 3-х років, вагітних та годуючих жінок. Також, якщо ви маєте аутоімунні захворювання, безсоння, гіпертонію, СНІД, гостру ангіну, то ліки з ехінацеї вживати заборонено.

Загалом, лікування препаратами з ехінацеєю має виключно позитивний вплив на організм. Рослина має унікальний склад та містить велику кількість речовин, необхідних людині.

Наталя Земна