Бібліотека

Рай-дерево

І не знаю щоб я робила, впавши в Червоному Каньйоні з гори на камінь, вибивши щелепу і зуби, після того як лікар Мохамед поставив їх на місце, якби не цілющі рослини. Після тієї операції, яка продовжувалася п’ять з половиною годин, коли вже все було ретельно прилаштоване на місце, треба було щоб зуби прижилися, щелепа не кровоточила і не було запалення. Та прийшли на допомогу трави, якими з давніх давен користувалися наші предки. Серед тих споконвічних рослин: шавлії, злинки, є і та, яка прийшла до нас не так давно – скумпія (Cotinus coggygria) – рай-дерево.

Цілюще листя скумпії, містить більше, ніж будь-яка рослина таніну, а він сильний антисептик і в’яжучий засіб. Скільки ж ліків, які містять танін у вигляді таблеток, полоскань, крапель, свічок, мазей, допомогли людям позбавитись запалень ротової порожнини, гортані, ясен, носа, пролежнів, опіків, тріщин, виразок, подряпин, порізів.

В скумпії, окрім дубильних речовин, ще  містяться флавоноїди і ефірні олії. Це ті речовини, які успішно лікують захворювання печінки і жовчовивідних шляхів, налагоджують жовчотворну функцію печінки.

В народній медицині лістя скумпії широко використовують для лікування шкіри, при будь-яких гнійничкових висипах і навіть гнійничкових ранах, цим же відваром позбавляються від геморою. Для цього 100 гр листя заварюють в 1 літрі води. Щоб полоскати ротову порожнину, беруть 10 гр на 300 мл води, прокип’ятити 10 хвилин, настояти 45 хв – 1 год. Полоскати після кожного вживання їжі.

Керуючись досвідом офіційної та народної медицини, і не тільки в Україні, в «Зеленій планеті Земної», до всіх інших рослин для лікування ротової порожнини, додаєм певну кількість листя скумпії. Ліки для рота і для зубів, як кажуть іноземці, неперевершені. Після мого зцілення щелепи і зубів, кілька країн стоять в черзі для отримання «Стомага», бо ним навіть, якщо ополіскуючи рот проковтнеш його – то для шлунка дуже добре.