Бібліотека

Сергій Ісаєв: «Не відчувати болю – не означає бути здоровим»

Хвороби – підступні. Часто вони розвиваються безсимптомно. Тобто недуга може підточувати організм, а людина про це навіть не здогадуватися. Тому прислухайтесь до організму, зміцнюйте його вітамінами, ліками з трав, аби попередити розвиток недуг, щоб, не дай, Боже, не сталося, як в однієї з відвідувачок «Зеленої планети».

Результати аналізів крові жінки не вказували на зміни в її організмі. Жінка добре себе почувала. Її нічого не боліло. Лише у молочних залозах лікарі виявили ущільнення. Це й насторожило. За деякий час діагностичні обстеження показали: онкозахворювання третьої стадії. Чому ж показники аналізів крові не змінювалися раніше, тобто «не показували», що в організмі розвивається захворювання?

На жаль, таке нерідкість. Адже можуть бути прямі ознаки хвороби. Це коли людина відчуває біль, погано себе почуває, результати аналізів та ультразвукової діагностики показують, що в організмі є зміни. Тут все зрозуміло: треба виявити причину недуги і лікуватися.

Проте бувають і непрямі ознаки захворювання: коли людину нічого не болить, а хвороба прогресує. Наприклад, як в онкохворої, про яку я щойно розповідав. Тобто існують приховані форми онкозахворювання, при яких показники ШОЕ (швидкість осідання еритроцитів) можуть бути в нормі.

До речі, в мене був друг, який вів здоровий спосіб життя, займався спортом, ходив у гори. Бувало, застуджувався. Але загалом на здоров’я не скаржився. Одного разу відчув слабкість. Хвороба (а це була пухлина головного мозку) дала про себе знати раптово, а через три місяці чоловіка не стало. Тож захворювання (в даному випадку «онко») може розвиватися без будь-яких ознак.

Незважаючи на те, що обстеження не завжди допоможе вчасно виявити захворювання, кожній людині раз на рік обов’язково треба робити флюографію, здавати аналізи сечі, загальний аналіз крові і на цукор. Багато залежить і від людського фактору. Варто постійно прислухатися до організму. Він «підкаже», які зміни в ньому відбуваються.

Буває: людина заспокоюється від того, що результати аналізів крові – в нормі, жодний орган не болить. І, так би мовити, розслабляється, перестає дотримуватися здорового способу життя, дієти і так далі. А через кілька місяців дивується: «Звідки хвороба взялася? Адже ще нещодавно аналізи крові були в нормі». Натомість саме ті кілька місяців, коли людина розслабилась і заспокоїлась (мовляв, зі здоров’ям все гаразд, за нього можна не турбуватись), і зіграли свою негативну роль.

Часто пацієнти обурюються, мовляв, ми здорові, а нас змушують обстежуватись у лікарів вузької спеціалізації, робити флюографію. А коли застерігаєш: не зловживайте гострими стравами, відмовтесь від солодощів, дріжджових випічок, кетчупів, чіпсів і не подавайте поганий приклад своїм дітям та онукам, хіба всі  прислухаються до таких рекомендацій? Ні. Коли кажемо виключити з раціону хімізовані продукти, дехто не розуміє: «Їх рекламують, продають на кожному кроці. Хіба ж вони можуть бути шкідливими?». Можуть! Ще й як можуть!

Багато відвідувачів «Зеленої планети» заспокоюються думкою, що все владнається само по собі. Ні, не владнається. Над собою треба постійно «працювати», аби потім не довелось, не дай, Боже, розплачуватись за свою байдужість та недбалість. Про організм треба постійно піклуватися: вживати більше зелені, свіжих овочів, фруктів, відмовитись від хімізованих продуктів.

Буває, Земна рекомендує курс лікування, а хворий після того ще тиждень-два вагається: лікуватися чи ні. Ще тиждень-два налаштовується на лікування. Час збігає  хвороби розвиваються. Хворому давно вартувало б уже змінити курс лікування, бо до основного захворювання ще кілька супутніх додалось, а він тільки починає застосовувати фітозасоби, які йому були рекомендовані кілька місяців тому.

У багатьох людей недуги в запущеному стані. Хворі не звертаються ані в «Зелену планету», ані до лікарів, мовляв, якось воно буде. «Якось» може бути гірше, а хочеться – краще. Правда ж? А що ви для цього робите? Ось «живий» приклад. Приїхала до нас жінка,  розумна, ерудована, все життя займалася спортом. Під рукою виявила пухлину, яка збільшувалася і гноїлася. До лікарів не зверталася. Два роки на власний розсуд промивала відкриту рану. Потім нагноєння прорвало, загоїлося, й утворився щільний рубець. Лише після цього хвора пішла до лікаря. Він поставив діагноз: склеродермія і запропонував операцію. Щоб її уникнути, спортсменка звернулася в «Зелену планету». Внаслідок застосування Спайкелану, Арніки, Імунату, Туморану, Судинника хвора одужала.

Але… По-перше, вона пережила стрес, який міг спровокувати виникнення будь-яких захворювань. По-друге, ризикувала своїм здоров’ям і навіть, можливо, життям, бо лікувалася самотужки, не усвідомлюючи, чим це може їй загрожувати.

Добре, що все закінчилося добре. А могло ж бути гірше?! Її самолікування могло обернутися «проти неї ж самої». Ось чому Наталя Земна постійно застерігає відвідувачів «Зеленої планети»: не лікуйтесь самотужки, навіть травами та готовими засобами з рук живої природи. Звертайтеся до консультантів «Зеленої планети».

Ще одне. Якось приходить чоловік і каже: «Вилікуйте мене від гіпертонії, бо на хімічні препарати організм не реагує». Чому ж хворому не допомогли медикаменти? Та тому, що лікарі лікували чоловіка від того, на що він скаржився,  від гіпертонії. Обстеживши хворого, дізнавшись про симптоми недуги, я зрозумів, що поштовх до виникнення гіпертонії дає вузловий зоб. Чоловік вилікувалася від зобу – і нормалізувався кров’яний тиск. Ось чому Земна постійно нагадує: не хворобу треба лікувати, а усувати вогнище, яке спричинило її виникнення.

Відрадно, що ліки «Зеленої планети» все більше визнаються медиками. Вони лікуються у нас від кіст, вузлового зобу, радикулітів, хронічних бронхітів. Одна лікарка тривало і безрезультатно лікувалася гормональними препаратами від бронхіальної астми, а одужала завдяки траволікування в «Зеленій планеті Земної».