Бібліотека

Шалений огірок

Якось почула розмову двох жінок про скажений огірок. Одна одній доводила, що в природі існує така рослина і нічого спільного із нашим звичайним огірком вона не має.

Так, дійсно, коли виходиш до лісу, то інколи можна побачити, що на кущах цвітуть ніжні-ніжні  жовтуваті  квіти. Виглядають вони досить  привабливо. А ось коли вже відцвітають, то з’являються там ніби огірки, але дуже колючі. Потім вони розприскаються  і вилітає насіння. Можливо саме тому і називають у народі  її пирскачем, або скаженим огірком.

Ця рослина може бути і однорічною, і багаторічною і вважається середньоморською, тому що  росте на морських берегах, покритих  галькою, камінням. Також її можна помітити  на узбіччях доріг, на пісках та смітниках. А ще вона розповсюджена у країнах Середньої Азії, де зустрічаються в пустелі і в степах. У нас можна  зустріти цю рослину на узліссях, обабіч доріг.

Дуже широко  ця рослина використовувалася стародавніми лікарями. І тепер  цілителі народної медицини з багатьох країн світу користуються пирскачем.  З лікувальною метою беруть наземну частину  та плоди. Ліки із них мають дуже сильну послаблюючу, протиглисну та сечогінну дії. Крім того, їх призначають, коли водянка у людини, жовтяниця, ревматизм, подагра.

Зовнішньо сік із пирскача використовують для лікування абсцесів і геморою. У Китаї відвари плодів і коріння  використовують для лікування онкологічних захворювань.

Витиснутий із огірка сік вводили із  молоком в ніс для того, щоб  лікувати сильний  головний біль, який називають мігрень. Або просто змащували ніздрі. Якщо впускали  витиснутий сік у вухо, то це нібито заспокоювали біль. А  соком із медом і оливковою олією змащують мигдалики при ангіні.

УВАГА!

Треба враховувати, що ця рослина отруйна і вимагає обережного поводження з нею. Протипоказаний скажений огірок  при панкреатиті, захворюваннях шлунка і кишечника, при вагітності, а також людям зі слабким серцем.