Бібліотека

ЩО МИ ЗНАЄМО ПРО ВОДЯНКУ?

Водянка – це не захворювання, а симптом недуги якогось внутрішнього органу – серця, нирок, печінки. Якщо захворювання серця – набряки спочатку з’являються на ногах і піднімаються по тілу вгору. Коли хворі нирки – набряки від обличчя розливаються по всьому тілу. Від захворювань печінки утворюється черевна водянка, яка може досягати великих розмірів.

Тож, треба лікувати основне захворювання – патологію серця, нирок чи печінки.  Народна медицина при цих захворюваннях рекомендує менше вживати рідини і зовсім не їсти солі. І навпаки –  більше вживати потогінних і сечогінних овочів та фруктів: селери, петрушки, часнику, гарбуза, суниці, чорної смородини, винограду. Молочні продукти: кисляк сир.

Здравниці «Зеленої планети» пропонують АСЦИТАН, НЕФРОЛІК, КАРДІАК.

А ще я пропоную спродувати від черевної водянки такий народний засіб: сік цибулі ( якщо не підвищений цукор). Пити вдень по 2 ст ложки цибулевого соку. Для цього дві середнього розміру цибулини увечері дрібно нарізати. Посипати цукром і залишити на ніч, щоб цибуля пустила сік. Вранці випити і далі – протягом дня, через годину після вживання їжі.

Окремо хочу зупинитися на водянці яєчок у хлопчиків.

Варто знати, що ця хвороба у хлопчиків існує не просто само по собі, окремо від організму. Треба обов’язково оглянути дитину. Найчастіше це буває ( і грижі, і водянки, й інші аномалії розвитку) внаслідок порушень у шлунку.

Буває й тоді, коли збільшена печінка, шлунок атонічний, розтягнутий, опущений, коли є запальні процеси в нирках. Часто дитина народжується з хворим шлунком, печінкою. Отже, лікування повинне бути комплексне: пролікувати дитині печіночку, шлунок. Буває, іноді у дитини глисти. І хоча мами кажуть, мовляв, у такому віці ( дитині рік, два чи три) не може бути забруднення гельмінтами, однак нині ( про це навіть соромно говорити) в Україні, буває, й однорічна  дитина вже забруднена глистами. Навіть у немовлят, які харчуються лише материнським молоком, теж можуть бути глисти. Отже, передовсім треба точно визначити причину захворювання.

У народній медицині є багато лікарських засобів, які допомагають нормалізувати стан яєчка, успішно лікувати  водянку яєчка, зокрема, такий збір:

Чайну ложку подрібненої суміші: листя чорної смородини, ромашки, жовтушника сіруватого, шавлії лікарської(1:1) залити склянкою окропу, настояти хвилин 30-40, процідити. Давати дитині по 1-2 ст. ложці в залежності від віку, чотири рази на день.

Пролікувати місяць, зробити тиждень перерву і знову місяць лікувати.

Якщо ці трави не допомагають, слід звернутися до більш сильнодіючих трав: грижниця гола ( 3 частини), чебрець( 3 частини), горицвіт( 3 частини), астрагал( 4 частини) і шавлія ( 4 частини).

Ліки з такого збору дуже добре усувають запалення, позитивно впливають на органи травлення, особливо ні підшлункову залозу ( а нерідко водянка яєчка у дитини виникає ї через хвору підшлункову залозу), лікують водянку.

Чайну ложку такого збору залити склянкою коропу, настояти. Давати пити дитині: якщо їй п’ять років і більше – по ¼ склянки чотири рази на день, якщо дитина маленька, до двох років – по столовій ложці, після двох років – по дві столові ложки чотири рази на день.

У «Зеленій планеті» для лікування водянки у хлопчиків ми можемо запропонувати ГЕПАХОЛ, ГАСТРОТОН, ГІДРОЦЕЛ, НЕФРОЛІК. По 1- 3 краплини в залежності від віку краплини з кожного флакончика, на 2 столових ложки води. Цей розчин давати по чайній ложецчі, за за 10  хв. до їди, 4 рази на день.