Бібліотека

Що таке неврози?

Так називається функціональне захворювання центральної нервової системи. Виникає від перевтоми, тривалого емоційного напруження, психічних переживань, частих нервових зривів. Загалом, неврози – своєрідна реакція організму на завищені вимоги до основних нервових процесів. Про що йдеться?

При постійному напруженні нервової системи плинність процесів гальмування і збудження повсякчас змінюється: нервова система не встигає прилаштуватися до нових умов, які знову і знову змінюються. Відповідно, і реагує. Розвитку неврозів сприяють також різноманітні захворювання органів і систем.

Неврози поділяють на три види: неврастенія, істерія, невроз нав’язливих станів.

Як і загалом неврози неврастенія виникає внаслідок тривалого перенапруження, перевтоми, недостатнього відпочинку, недосипання, а також після тривалих неприємностей, систематичних психічних травм.

При цьому спостерігається підвищена нервова збудливість, дратівливість, порушення сну, слабкість, швидка втомлюваність, прискорене серцебиття, неприємні відчуття в ділянці серця, тимчасові порушення функцій загалом здорових внутрішніх органів.

Дуже важливо, лікуючи неврастенію, вести здоровий спосіб життя, повноцінно відпочивати, бути спокійними.

Можна звернутися за допомогою до рослин. Багатьом знайома валеріана лікарська. Ліки з неї заспокоюють нервову систему. Однак слід пам’ятати: пити валеріану понад два місяці не слід, оскільки може з’явитися головний біль, порушення діяльності шлунково-кишкового тракту.

Отже, звертаємося до народної медицини.

Настій кореня валеріани лікарської

1 ч ложку подрібненої сировини залити склянкою окропу, настояти 20 хв. Випити перед сном гарячим.

Ліки з ягід калини звичайної

2 ст ложки ягід розтерти, залити склянкою окропу, настояти півгодини. Вживати по 1 ст ложці тричі на день.

Відвар вербових гілочок

1 ст ложку подрібнених гілочок ( або кори) верби залити 0,5 л окропу, варити на слабкому вогні 5 хв. Настояти годину. Приймати  по 1 ст ложці тричі на день.

Ліки з кропиви собачої

1 ст ложку подрібненої рослини залити склянкою окропу. Настояти. Пити по 1/3 склянки тричі на день. До кропиви можна додати стільки ж меліси лікарської.

Настої з фіалки запашної

1 ч ложку подрібнених квіток та листочків фіалки звечора залити склянкою холодної води і настоювати до ранку – 7-8 годин. Уранці настій процідити. Пити по ¼ склянки 4 рази на день: тричі – до вживання їжі, й обов’язково четвертий раз пере сном – аби добре спалося.

А гарячий настій готують так: 1 ст ложку подрібнених квіток та листочків фіалки залити 2 склянками окропу, настояти 2 години, процідити, пити по ¼ склянки 4 рази на день.

Можна також застосовувати фіалку з підвіконня. Хоча ефективність її дещо нижча.

У «Зеленій планеті» для лікування неврозів також є фітокомпозиції із цілющих рослин. Тож, до ваших послуг – НЕВРОЗАН ( при збудженій нервовій системі, підвищеному тиску), СТИМОВІТ (врятує людину від тяжкого душевного стану), ВАЛЕБРО (завжди радимо для тих, то не може заснути. Перед сном  5-10 крапель), ІНТЕЛЯТРИН (заспокоює нервову систему і тонізує людину. Навіть якщо тиск понижений), СПАЗМІН ( усуває спазми судин), ТАНОВІТ (коли є нервове посіпування). Тож, ласкаво просимо до наших Здравниць, де вас завжди радо зустрінуть і проконсультують наші лікарі.  Я  лише хочу нагадати, що всі наші консультації БЕЗКОШТОВНІ!