Бібліотека

Що таке остеопороз і як він виникає?

 Ставимо діагноз

Для зміцнення кісток людина не лише повинна вживати продукти, багаті на кальцій, а й займатися фізичними вправами. Хибна думка, що за остеопорозу слід більше лежати та мало рухатися. Потрібно рухатися, але так, щоб не травмувати, не навантажувати кістки, а лише зміцнювати їх. Рух і є профілактикою остеопорозу!

Захворювання на остеопороз залежить не тільки від стану здоров’я людини, віку, а й від того, в якій географічній зоні вона проживає. В північних місцевостях це захворювання більш поширене. Сонце допомагає жителям південних областей  бути здоровими. Однак це не означає, що потрібно довго перебувати на сонці, щонайбільше засмагати. Достатньо  щодня 15 хвилин поніжитися в сонячних променях, аби підтримувати освоєння в організмі вітаміну D.

Щоб вас оминула хвороба, не варто зловживати кофеїном, бо він сприяє виведенню кальцію з організму ( з сечею). Досліди показали, що вживання двох чашок кави чи чотирьох чашок чаю на день знижує рівень кальцію в організмі. Сіль також призводить до втрати кальцію, виводить його з сечею. Якщо приймаєте  сечогінні засоби, то майте на увазі, що і вони виводять кальцій з організму. У разі остеопорозу необхідно виключити всі алкогольні напої. Адже вони перешкоджають засвоєнню кальцію. Певна річ, не слід палити.

Остеопороз може виникнути і від зашлакованості організму. Від надто частого споживання м’яса, жирно їжі, від кислот, які є в щавлі, шпинаті, ревені. Їх мають «погасити» лужні солі, тобто білі. Приміром, кальцієві. Але в організмі їх бракує. Бо людина кальцій отримує дуже мало: не їсть сиру, не п”є молока, не вживає необхідної кількості овочів та фруктів. Тож, раджу вам не забувати про ці продукти, які вас врятують від неприємного захворювання остеопороз.

 

Наталя Земна.