Бібліотека

ЩОБ УНИКНУТИ АМПУТАЦІЇ – ЗАБУДЬТЕ ПРО ЦИГАРКУ

Облітеруючий ендартеріїт – хронічне захворювання, переважно, нижніх кінцівок з ураженням артерій. Захворювання починається поступово, і часто хворий не може одразу відчути його, щоб негайно звернутися по порятунок до лікаря.

А хвороба стискує судини, закриваючи їх просвіт, унаслідок чого кров не надходить у тканини, не живить їх повною мірою, і вони відмирають.

Починається так звана спонтанна гангрена. Ноги дуже скоро починають стомлюватися. Хворий розраджує себе думкою: « Ось відпочину – і все буде гаразд». А наступного дня знову ж таки незрозуміла швидка втома. Уночі діймають судоми в ногах, або, як кажуть корчи.  Особливо інтенсивно корчить ноги, коли вони захололи  або натрудилися. Хворий починає шкутильгати то на одну, то на другу ногу, посилюється біль.

Відчувши дискомфорт у ногах, людина вдається до цигарки, і на деякий час ніби настає полегшення, оскільки судини від цигарки розширюються, але ж ненадовго. Через незначний час хвилини такого полегшення коротшають, а біль – сильнішає. Чоловік навіть не здогадується, що саме куріння – одна з найперших причин цього захворювання. А якщо й знає, то не кожен знайде в собі силу волі кинути курити.

Знаходить тоді, коли постає питання про ампутацію: пальця, пальців, стопи і… далі. Цю хворобу, шановні чоловіки, обдурити неможливо.

Хворі судини чутливі до нікотинової кислоти, яка після того, як випалили цигарку, перебуває в організмі впродовж 12 діб і найнегативніше впливає на судини, звужуючи, стискуючи їх, калічачи вас. Чому я так довго про це говорю? Бо вважаю – найперші ліки – це кинути палити. Тож, викинувши цигарки, слід витримати 12 діб, допоки остання доза нікотину, підступно граючи вашими судинами, вийде з вашого організму. І ви помітите: на тринадцяту-чотирнадцяту добу стає легше. Вже не шукатимете в кишені, спокійніше реагуватимете на цигарки в руках інших.

Розлучитися з палінням допоможе вам дуже цілюща трава – аїр, або, як ми її часто називаємо, татарське зілля. Його татари використовували для дезінфекції води, яку пили і самі, і напували коней. Отже, тільки захочеться палити, негайно беріть шматочок аїрового корінця й жуйте його. Спочатку, правда, в роті неприємно, гірко, але гіркота швидко мине. Крім того, гіркота в організмові не зашкодить. І через деякий час потяг до куріння зникне. А далі можна вести мову про лікування.

І тут знову раджу звернутися до лікарських рослин, взявши ті, які мають властивості знімати запалення стінок судин, чистити та зміцнювати їх. А це такі рослини, як гречка, ехінацея пурпурова. Для приготування ліків можна брати квіти цієї чудової рослини. Застосовувати також рекомендую буркун лікарський, руту садову.

А наші предки вважали, що тютюн є чортовим зіллям, гріховним задоволенням. У давні часи курці, йдучи до церкви, витрушували з кишень рештки тютюну або вдягали нові штани.