Бібліотека

Соняшникова олія: в чому користь?

Кожна господиня знає, що рослинна олія додає яскравішого смаку стравам. Різновидів її  безліч: соняшникова, оливкова, конопляна, гарбузова, гірчична тощо. Сьогодні ж поговоримо саме про корисні властивості соняшникової олії.

  • Соняшникова олія багата фосфатидами (лецитином, що регулює вміст холестерину в організмі та сприяє накопиченню білків).
  • Стеринами, які гальмують всмоктування холестерину з кишечника.
  • Багата на вітамін Е.
  • Також у соняшниковій олії містяться необхідні для людини полінасичені кислоти.
  • У її склад входить і вітамін А (ретинол), який сприяє адаптації очей до світла різної інтенсивності. Брак цього вітаміну призводить до ламкості волосся, лущення шкіри. Особливо корисний він для дітей, адже відповідає за зір.

З’ясовано, що недостатня кількість соняшникової олії в організмі людини призводить до передчасного старіння організму. Вона сприяє підвищенню потенції у чоловіків, запобігає утворенню ракових клітин, сприяє виробленню гормонів у щитовидній залозі та стимулює м’язову діяльність.

Міститься у соняшниковій олії і вітамін D, який так необхідний для мінерального обміну речовин і особливо потрібний в період росту організму. Важливо підтримувати його достатню кількість у дитячому організмі у період формування кісток, адже його нестача або відсутність може призвести до рахіту. Особливо потрібний та корисний він восени, коли кількість сонячного світла менша, ніж у теплу пору року.

Якщо у вашій сім’ї є літні люди, додайте в їхній щоденний раціон більше соняшникової олії. Дуже корисна вона і для підлітків, людей, які багато працюють — їхнє самопочуття та стан здоров’я значно покращиться.

Народна медицина використовує соняшникову олію для лікування різноманітних хвороб, таких, як тромбофлебіт, зубний біль, хронічні захворювання шлунку,кишечника, печінки, легенів.

Помічна вона і в косметології для ароматерапії та приготування банних настоянок.

Соняшникова олія здатна виводити з організму холестерин, покращуючи стан стінок кровоносних судин. Можна використовувати її і для профілактики атеросклерозу, інфаркту міокарда та інших серцево-судинних захворювань.

Помірне вживання рослинних олій піде лише на користь, тож дбайте про те, що ви їсте, про свій організм і будьте здорові!

 

Наталя Земна