Бібліотека

Цибуля: і апетит збуджує, і здоров’я додає

Я завжди люблю багато цибулі класти до страв. Бо ще колись моя бабуся говорила, що навіть смаженою вона попереджає захворювання крові. І ось, у цьому році, виникло у мене отруєння в дорозі. Внаслідок чого, почав погано працювати шлунок. Я відчула, що він розтягнувся, ослабився і понизилася кислотність. Що ж робити? І я покликала на допомогу цибулю — по 3-4 цибулини вживала на день. За тиждень, не лише відновився шлунок, а й навіть почав краще працювати, ніж раніше. Тому я раджу багатьом мамам давати дітям цибульку. Саме для того, щоб шлунок добре працював.

Цибуля — найстаріший овоч, який почали вирощувати як харчовий продукт, спочатку в Китаї, а потів в Індії. А після того, вже й на інших континентах. Ще у ті, стародавні часи, Діоскорид писав, що нічого так не очищає організм, як цибуля. А у східних народів, є навіть така приказка, якщо людина живе в обіймах цибулі, то в неї проходить будь-яка хвороба.

Стародавні слов’яни застосовували цибулю, як ліки від багатьох захворювань. І говорили, що вона допомагає від семи недуг. Тому й додають цибулю до всіх страв — і до перших, і до других, і до салатів. Тому що вона збуджує апетит, підсилює виділення шлункового соку. Покращує травлення і сприяє кращому засвоєнню їжі.

Антисклеротичні властивості

Із цибулі навіть виготовляють ліки у вигляді пігулок. Доведено, що вона хороший антисклеротичний засіб. Тобто ті, хто вживає цибулю, запобігають відкладенню холестерину в судинах. Судини стають еластичними, зникає шум у голові, покращується пам’ять. Тому і пропонують вживати цей продукт при атеросклерозі, склеротичній формі гіпертонічної хвороби. Отже, гіпертоніки, майте на увазі, що цибуля вам допоможе, і нормалізувати тиск, і пролікувати судини.

Порятунок від застуди

У прохолодний час, при виникненні кашлю, ангіни чи нежиті, вам допоможе кашка з цибулі. Дуже добре допомагає також при запаленні мигдаликів.

Аби приготувати кашку, натріть цибулі навпіл з яблуком, і їжте цю суміш. Соком із цибулі, звареним із цукром, або медом, лікують кашель.

Допомога при аденомі

Ще в народній медицині цибуля широко використовується для лікування аденоми. А також гіпертрофії статевої залози у чоловіків. Тобто, тоді коли залоза набрякає, збільшується, або виникає потовщення. Болгари, наприклад, пропонують з’їсти невеличку цибулинку на ніч. Щоправда, не завжди хочеться їсти цибулю з сіллю та хлібом. Але, в такому випадку, ви можете вичавити сік і вживати по 1 ст. л. Допускається заїдати медом. А для того, щоб уникнути запаху цибулі, можна пожувати ядро волоського горіху.

Будьте здорові.
Ваша Наталя Земна