Бібліотека

ЦІЛЮЩІ ТРАВИ ТРІЙЦІ

 Я з Трійці виросла, із Трійці –

Там, де клечалась наша хата

І скупана у материнці,

Просила я у Бога Трійці –

Три зілля на Зелені свята…

            Усі трави, що ми зазвичай святимо у церкві на Трійцю, якими клечаємо домівки заспокоюють і в той же час тонізують. Одним словом, зцілюють так, як тільки може зцілити живодайна природа.

Яка ж дивна сила міститься у любистку! Адже він і тонізує тих, у кого хворий шлунок, втрачений апетит, і знеболює, і діє як жовчогінний засіб та послаблюючий. Очищає всі органи і весь організм. А ще має властивості сечогінні. Дають любисток або чай із нього тим, у кого втрачений апетит, в тому числі і  маленьким дітям. Болить животик, вітри не дають спати дитині. Ось тут мати і задує про любисток, кладе його в колиску – і дитина засинає і заспокоюється, і спить спокійно. Дорослим людям любисток допомагає усунути набряки і серцевого, і ниркового походження, оскільки він має сечогінну властивість. А окрім того добре лікує любисток шкіру, всі гнійничкові висипи на ній, виразки. І, як кажуть люди, любисток очищає господу від нечистої сили, а також очищає кров людську.

Не лише знахарі, а й кожна людина, в якої під призьбою росли кущі любистку знала, що він лікує печінку, а значить і чистить кров.

На Трійцю і не знаєш якій траві віддати перевагу. Чи любистку, чи м’яті, а може кануферу? А може пахурці – так називають рослину, яка росте на болотах і називається пахучою лепехою. Або просто аїр. Його теж використовують для збудження апетиту, покращення травлення, при хронічних гастритах, навіть виразкову хворобу шлунку та дванадцятипалої кишки лікує аїр. Дають його і при холецеститах, і при гепатиті, нирково-кам’яній хворобі. Вважають тонізуючим засобом і вживають при захворюваннях центральної нервової системи. Настоями і відваром кореневища пахучої лепехи промивають гнійні рани та виразки. Раніше кореневища використовували для ванн, у яких купали дітей, що страждали від золотухи і рахіту. А ще пахуча лепеха – аїр, лікує гастрити із пониженою кислотністю, ревматизм, подагру, біль у суглобах і багато всього іншого.

Полин гіркий – духмяний, терпкий. У народі завжди пам’ятали, що від відганяє все зло, нечисту силу. А, окрім того, ще й добрий лікар для нас. Адже стимулює травлення, підвищує апетит, моторну функцію шлунку, кишечника.

Чудовий протиглисний, антисептичний, протизапальний, протисудомний, противиразковий засіб. Полин покращує обмінні процеси в організмі, має протидіабетичну і протипухлинну активність. У народній медицині цю рослину використовують дуже широко, як бактерицидний і протигрибковий засіб. Лікували полином, додаючи його до інших трав, туберкульоз, захворювання печінки, золотуху у дітей, запальні процеси в нирках, сечовому міхурі, а також водянку, геморой і порушення місячних у жінок. Зрошували гнійні рани, виразки і боролися у стародавні часи із набридливими комахами. Користуються полином у вигляді компресів і при варикозному розширенні вен: свіжу траву, змішану із кислим молоком або кефіром – один до одного, викладають на марлю і прикладають там, де найбільше розширені вени. А також полин лікує стоматит і алергійний діатез.

Але у кожної рослини, якою б вона не була цілющою, завжди є якість протипоказання – не забувайте про це!

Бажаємо вам здоров’я, наснаги, тепла, добра. Любові до Бога і до всього живого на землі. Із великим святом Трійці – Бога-Отця, Бога-Сина і Бога-Духа Святого. Із Зеленою неділею. Будьте здорові!