Бібліотека

Цілющі властивості вишні

Вишня – символ рідної землі та України, матері й дівчини-нареченої. Вона символізує Світове дерево, тому і називається «вишнею» від слова «вишина».  У давнину в Україні вишня була ритуальним деревом. Деревце вишні садили восени в діжечку, тримали його в хаті, а навесні, у березні, вишенька розвивалась і розквітала.  Цьому дереву приписували багато магічних властивостей. Втім, ми приділимо увагу його цілющим властивостям. І, в першу чергу, вишня добре допомагає від паразитів.

🍒Потрібно взяти 1 ч. л. дуже дрібно нарізаних гілочок, залити склянкою окропу, потримати на слабкому вогні 10 хв, потім вкутати, настояти, процідити і давати дитині по 1 ст. л. чотири рази на день.

🍒 Вишня підвищує кислотність шлунка,. Тож її варто вживати людям з ерозіями та пониженою кислотністю. Крім того, вона дуже позитивно впливає на підшлункову залозу.

Так само як гілочками калини або малини, вишневими гілочками можна лікувати застуду.

🍒 Візьміть 1 ч.л. подрібнених гілочок вишні, залийте склянкою окропу, нагрійте у киплячій воді на водяній бані протягом 15 хв. Настійте до теплого стану  та давайте хворому перед сном. Людина пропотіє, а разом з потом вийде і застуда.

Також вишня має неабиякий позитивний вплив на нирки: вона лікує сечокам’яну хворобу, розтрощує камінці на пісок та виводить їх, усуває надлишки рідини, відповідно, позбавляє набряків та зайвої ваги.

Чай із гілочок
🍒 2 ст. л. подрібнених гілочок вишні звечора покласти у термос, залити 0,5 л окропу і нехай настоюється до ранку. Вранці процідити, вживати по чверті склянки 4 рази на день за 15-20 хв до їжі. Таке лікування можна проводити впродовж усієї зими, протягом 2-3 місяці без перерви. Тож, будьте здорові та прислухайтеся до наших порад!

Наталя Земна