Бібліотека

У небезпеці мозок

і навіть життя, коли в організм потрапляє менінгокок. Ці бактерії особливо часто поширюються в дитячих та студентських колективах. Смертельно небезпечні, вони викликають менінгіт, менінгоенцефаліт і менінгококцемію (менінгоковий сепсис). Якщо «пощастить», то можна відбутися лише назофарингітом з ураженням слизової оболонки носоглотки.

Саме носоглотка є резервуаром бактерії. Джерелом зараження може бути й людина без симптомів хвороби. До 1-3% населення є носіями менінгокока, в епідемічних осередках – до 20-30%. Передається збудник повітряно–крапельним шляхом, миттєво гине при 100 градусів Цельсія, за 3 години – при висушуванні за кімнатної температури.

Хвороба особливо небезпечна для малечі. В зоні підвищеного ризику і молодь у віці 15-25 років, особливо курці та люди з ослабленим імунітетом. Смертність в Україні від менінгококової інфекції – 11-17%, до 40% – при менінгококцемії.

Оскільки бактерія проникає крізь слизову носоглотки, дуже важливо, щоб добре працював гуморальний імунітет, і на поверхні слизової було достатньо захисних антитіл. Проти менінгокока дієві і антитіла, що виробляються організмом на схожі, але непатогенні види бактерій, постійно присутні в роті чи в носі. Тому імунітет треба завжди тримати «у формі».

Підтримати слизову носової і ротової порожнини в здоровому стані, запобігти пересушуванню, запаленню і розвитку інфекції допоможуть дієві зовнішні засоби «Зеленої планети Земної», які показали свою високу ефективність на практиці: ФІТОВІР, ФІТОФЛАВ, СТОМАГ, СВІЖІСТЬ. Перші два – це олійні витяжки з ромашки, м’яти, обліпихи, ялиці та багатьох інших цілющих рослин, які полегшують перебіг запальних процесів у носі та ротовій порожнині. ФІТОВІР і ФІТОФЛАВ мають сильну антибактеріальну, заспокійливу, загоювальну дії. Аби захистити слизову оболонку, зранку та ввечері можна змащувати ними у носі, або закрапувати по одній краплині в кожну ніздрю. Всередину можна вживати суміш з медом (5 крапель на ч.л.).

Полоскання зі СТОМАГУ і СВІЖОСТІ також дають гарний бактерицидний, протизапальний та ранозагоювальний ефект(20 крапель на 2 ст.л. води, ретельно полоскати рот упродовж 2-5 хв. вранці та ввечері після чищення зубів).

Внутрішній засіб ГЕМОСАН може вчасно запобігти поширенню бактеріальної інфекції. За його бактерицидні та бактеріостатичні властивості його можна назвати «антибіотиком природного походження». ГЕМОСАН здатен знешкодити більшість видів мікроорганізмів, навіть стійких до антибіотиків. Важливо, що фітокомпозиція виявляє також детоксикаційні властивості.

Необхідно подбати і про зміцнення загального імунітету організму. В осінньо–зимовий період, коли організм стикається з величезною кількістю інфекційних чинників, не забувайте про профілактичний прийом ІМУНАТУ.

У 85-90% випадків сильний імунітет здатен здолати менінгокок, що потрапив на слизову. Та в разі слабкого місцевого захисту розвивається назофарингіт. Послабити опірність слизової можуть хронічний синусит, отит, вазомоторний реніт, куріння, попереднє ураження збудниками ГРВІ, мікоплазмою. Захворювання починається гостро: кашель, першіння, біль у горлі, нежить зі слизисто – гнійними виділеннями, тупий головний біль, млявість, гіперемія і зернистість задньої стінки глотки зі слизисто – гнійними нашаруваннями. При важкому перебігу додається інтоксикація, гарячка, гіпотензія, тахікардія.

Коли менінгококу вдається подолати місцеві носоглоткові захисні бар’єри, він проривається в кров, долає гематоенцефалічний бар’єр, викликаючи запалення мозкових оболонок та навіть мозку. Розвивається інфекційно–токсичний стан, зумовлений ендотоксином, що вивільняється при руйнуванні клітин менінгококів.

Головним симптомом розвитку поширеної інфекції є геморагічна висипка в першу добу хвороби. Потім вона може зливатися у великі плями. Одночасно з’являється лихоманка, гарячка до 38-41градуса Цельсія, інтоксикація (нудота, блювота).

Токсин вражає судини, порушує перш за все мікроциркуляцію, коагулюючу систему крові, чим викликає масивні крововиливи та тромби, геморагічні некрози, глибокі метаболічні зміни (гіпоксію, ацидоз, гіпокаліємію тощо); викликає також гіпотонію, алергічні реакції. У результаті тромбозу більших судин можлива гангрена кінцівок, некроз вушних раковин, пальців. Головний біль є виснажливим, стискаючого або розпираючого характеру. Відзначається підвищена чутливість до світла, звуків, млявість, порушення сну.

Хвороба розвивається досить стрімко, тому госпіталізація термінова і обов’язкова! Без адекватного лікування смерть від менінгококцемії може настати за 6-48 годин від початку хвороби. Менінгоенцефаліт має також дуже важкий перебіг, з вираженою інтоксикацією, судомами, паралічем, ціанозом, зниженням тиску, порушенням психіки, ритму дихання тощо.

Окрім знищення самих бактерій необхідна активна детоксикація, регідрація разом з підвищеним діурезом. Разом зі згаданим вже ГЕМОСАНОМ можна приймати ТОКСАН, який забезпечить очищення організму від токсинів за рахунок усунення запального процесу слизової шлунка, підвищення ферментативної активності підшлункової залози, поліпшення функції печінки. Покращать роботу нирок, фільтрацію і виведення сечі разом з токсинами і продуктами метаболізму ГЛОМЕРАН і НЕФРОЛІК.

Після гострого періоду не обійтися без тривалого відновлення кровопостачання органів, живлення головного мозку. Для такого лікування якнайшвидше підходять рослинні засоби , адже лише вони навіть при тривалому застосуванні не мають жодної токсичної, побічної дії, що дуже важливо для організму, який пережив важку хворобу. ЕНЦЕФАН можна приймати як під час лікування антибіотиками, так і після нього. Він знімає запалення, усуне залишкові явища (головний біль, запаморочення, втому тощо) і стабілізує результати лікування. Для більших судин можна застосувати СУДИННИК і ВЕНОЛІК.

Щоб знання про менінгокок ніколи не довелося застосовувати на практиці, не забувайте про гігієнічні заходи: не користуйтеся з іншими одним посудом, пляшками, зубною щіткою, помадою; уникайте масових скупчень людей, особливо з дітьми. Захистити дітей до 8 років та студентів від менінгококової інфекції, принаймні на термін до 5 років, допоможуть і якісні вакцини.

Не сприймайте як банальність рекомендацію дотримуватися здорового способу життя – імунітет не може нормально працювати, якщо постійно «випробовувати на міцність» власний організм.

НАТАЛЯ ЗЕМНА