Бібліотека

У ПОШУКАХ КАЛЬЦІЮ

Як ви гадаєте,  який елемент, необхідний нам, щоденна потреба  якого вимірюється не мікрограмами, а грамами? Це кальцій! За своє життя ми з’їдаємо його велику цеглину. З нього наш організм  будує здорові кістки та зуби, додаючи краси нігтям та волоссю. Раніше вважалося, що остеопороз, викликаний дефіцитом кальцію – це хвороба бабусь та дідусів.. Але виявилося, що у групі ризику багато хто з нас, особливо вишукані молоді жінки, про яких кажуть «тонка кістка».

Довгий час нестача цього мінералу не дає про себе знати. Хоча, до появи таких серйозних симптомів, як болі у кістках, деформація спини та часті переломи, людину можуть турбувати втома, судоми у ногах вночі, часте серцебиття, ламкість нігтів, пародонтоз.

На жаль, звички сучасної людини – гіподинамія та незбалансоване харчування – не дозволяють організму отримувати кальцій та доставляти його до місця призначення. Але цю ситуацію можна виправити!

Шість кроків

Крок перший. Годуємо кістки кальцієм. Якщо у вас є схильність до остеопорозу, треба відмовитися від голодних самокатувань через «осину талію». Це справжній «танець на кістках». Більшість наших сучасниць  отримують із їжею менше половини необхідної норми кальцію.

Джерела цього життєво важливого хімічного елементу – молоко та молочні продукти. Багато кальцію вміщується у рибі, овочах із темно-зеленим листям, особливо у капусті. Виробники зараз додають додатковий кальцій у каші, готові сніданки, молочні продукти та фруктові соки.

Крок другий. Підживлюємо організм вітаміном D, котрий допомагає організму  ефективно засвоювати кальцій. Немало цього вітаміну є знову ж таки у рибі. Крім того, він синтезується шкірою при опроміненні її на сонці. Достатньо протримати обличчя та руки на сонці 10 хвилин, щоб виробилася денна норма вітаміну D.

Крок третій. Тримаємо свою хмільну дозу.   Пристрасть до алкоголю закінчується не лише гріхопадінням, а й падінням у прямому сенсі цього слова. Жінці, яка не знає « своєї норми» впасти на рівному місці і заробити перелом неважко, оскільки кістки стають тендітними: алкоголь порушує метаболізм вітаміну D у печінці – і кальцій не засвоюється.

Крок четвертий. Відмовляємося від паління, яке викликає  серйозну втрату кісткової тканини.

Крок п’ятий.  Обмежуємо себе однією чашкою кави в день.  Якщо ви не можете  відмовитися  від великих доз тонізуючого напою – додавайте в чашку молоко, яке поповнює кальцій, котрий кава вимиває із організму.

Крок шостий. Збільшуємо рухову активність. Найбільша втрата кісткової тканини – нерухомий спосіб життя Тут знадобиться  стратегія малих навантажень – кілька зупинок не проїхати на автобусі, а пройти пішки, піднятися нагору або спуститися  вниз не на ліфті, а сходами. Корисні заняття аеробікою, шейпінгом,плаванням, катання на лижах та ковзанах. Відмінна підтримка кальцію – заняття силовою гімнастикою.

Які продукти?

В першу чергу, це молоко, сир та кефір. Бажано, щоб ці продукти були не магазинними, а домашніми – натуральними. Далі – шпинат( тільки свіжий), лісові та мигдальні горішки. До речі, у будь-якій зелені також високий вміст кальцію.

На кальцій також багаті яйця, курага, кунжутне насіння. До речі,  кунжутне насіння за вмістом кальцію сміливо можна називати лідером. Це недорогий доступний всім продукт зараз продається у кожному супермаркеті. Замість насіння можна також купувати кунжутну олію.

За старовинним методом можна також приготувати порошок кальція з яєчної шкаралупки. Її добре промивають, сушать, потім роблять із неї порошок. Після цього  на  невеличку кількість порошку ( одну третину чайної ложки) необхідно  налити  одну краплю свіжого лимонного соку. У результаті  виходить незамінний цінний цитрат кальцію.