Бібліотека

В якій каші сила чоловіка?

Хто такі козаки? Перш за все ― це фізично сильні чоловіки! Робили їх такими, звичайно, щоденні тренування та… їжа! А коли подивитись, що чоловіки їли, то фахівець відразу підмітить, їжа складалась, перш за все, із страв, які у тонусі тримають шлунок і увесь організм!

Чи багато наших чоловіків сьогодні їдять пшоняну кашу, кулешу? А для козаків це була найперша страва. Ми багато писали про неї, і не дарма!

Переглянувши козацьке «меню», помічаємо, що у ньому майже нема солодкої їжі, бо солодкі страви розслабляють органи і системи, судини, тканини… Це їжа жінок і дітей! Їжа чоловіків має бути твердою, з гірчинкою, багатою на білки та амінокислоти! Для чоловіка важливо в раціоні мати м’ясо, а люблячій дружині не забути подати до столу хрін, гірчицю, які допоможуть це м’ясо перетравити.

Чоловіки-косарі йшли на косовицю і брали з собою кусень сала, цибулину, шмат житнього хліба та глечик джерельної води! І ці прості харчі є повноцінною скарбницею для відновлення сили, щоб далі працювати на здоров’я і на добробут!

Чоловікам не давали їжі дитячої ― манки, вівсянки. До перших страв обов’язково додавали квасолю, горох, біб! Та чоловіча їжа не буде чоловічою, якщо до неї не додати приправ. До ковбас, до різних страв додавали кардамон, коріандр, фенхель, кріп, селеру!

Фенхель ― солодкий кріп ― відмінна профілактика від простатиту, аденоми. Старшим чоловікам давали насіння фенхелю і вони почували себе молодшими. Сучасні козаки можуть подрібнити його у кавомолці та з’їдати по чайній ложечці на день, запиваючи теплою водою.

За часів Авіценни чоловікам пропонували насіння цибулі, а також імбир, перець, корицю, мускатний горіх. В соління, маринади обов’язково додавали перець-гвоздику. А на десерт чоловікам корисна така смакота, як мед з волоськими горіхами у пропорції 1:1.

Любителям палити цигарки варто давати настій кореня аїру. Колись до чаю додавали шишечки хмелю.

Чай з шишками хмелю

Столову ложку шишок хмелю залийте склянкою окропу. Потримайте 3 хвилини на слабкому вогні та процідіть. Таку порцію розділіть на два дні. Приймайте по чверті склянки двічі на день.

Пам’ятайте, що такий чай чоловікові можна пити лише 2 тижні.

Тонізуючі чоловічий організм трави ― це аралія маньчжурська, золотий корінь, женьшень, заманиха висока. Та в чоловіків, котрі їдять тонізуючу їжу, нема потреби в тонізуючих травах. Навіть їх формою Природа підказує, що це їжа чоловіків! І ніколи не забувайте про пастернак. Це важлива чоловіча рослина, яка має бути присутня у харчуванні задля чоловічого здоров’я та сили!

Наталя Земна