Бібліотека

Відкривайте таємниці пеларгонії

Досліджуючи калачик, люди з’ясували, що він добре лікує печінку й нирки, особливо, камінці у нирках, які складаються з солей сечової кислоти — з уратів. Солі ці найчастіше відкладаються знизу, в ногах — від пояса і до низу, особливо нижче колін. Одягають, як ми кажемо, капкан. Герань ретельно подрібнює ці солі і виводить їх із сечею, нормалізуючи функцію нирок, отже лікує подагру. Від герані камінці у нирках розмилюються, поступово розсипаються і безболісно виходять з організму. Налагоджується також сольовий обмін, й уратні солі в ногах більше не відкладатимуться.

Щоб не відкладалися солі, не утворювалися з них камінці або не виникала п’яткова шпора, не пекло підошви, не набрякали і не боліли суглоби від подагри, пропонуємо такий засіб.

Ліки від подагри

1 ст. ложку подрібненої трави (іноді додають корінь, щоб підсилити дію ліків) залийте склянкою окропу і тримайте 3-5 хв. на слабенькому вогні. Потім зніміть, дайте прочахнути, процідіть і приймайте по 2 ст. ложки двічі на день. Якщо ви можете приймати ліки частіше — доза зменшується до 1 ст. ложки 3-4 рази на день.

Це надійна профілактика відкладання солей. Не страждатимуть від того нирки і ваші ноги.

Якщо екзема на шкірі — здавалося б, засобу зовсім немає. Адже так тяжко лікується це захворювання. Зберіть свіжі листочки пеларгонії, прокип’ятіть їх на слабкому вогні і робіть ванночки. Якщо екзема на такому місці, що ванночки робити складно, можете намочити тканину у теплому відварі й прикладати до хворого місця.

Якщо у дитини ангіна, стоматит або просто болить горло, пропоную  зробити полоскання: 3 ст. ложки листочків герані подрібнити і прокип’ятити 5 хв. у літрі води. Коли прочахне, у теплому вигляді полощіть горло.

Нині трапляється, що часто випадає волосся — знижена функція підшлункової та щитовидної залоз. Рідіє волосся у жінок, до речі, у чоловіків також. Але чоловіки якось менше тим переймаються, а жінок дуже хвилює ця проблема. За два тижні отримаєте гарний результат, скориставшись таким рецептом.

Полоскання для волосся

2 ст. ложки подрібнених листочків та пагонів пеларгонії залийте 0,5 л окропу і 5 хв. потримайте на слабкому вогні. Потім годину нехай настоюється. Цим настоєм мийте голову, частенько — через день.

Ще дуже багато таємниць зберігає калачик — герань — пеларгонія. У народній медицині застосовують пеларгонію для лікування цукрового діабету. Аромат її може усунути головний біль, зняти втому, нормалізувати сон. Якщо в організмі трапилося запалення, калачик допоможе усунути запальний процес, ще й знеболить. Відомо, що біль вщухає тоді, коли запалення минає. Калачик можна використовувати як антисептичний засіб. Він лікує проноси, кровохаркання, виводить гельмінтів, особливо гостриків і аскарид.

Ось такий «лікар» росте на вашому підвіконні. Користуйтеся, спостерігайте і надсилайте свої спостереження. А я буду рада читати їх, бо дуже хочу, щоб ви багато знали, вміли, робили, не лінувалися і були здорові.