Бібліотека

Варикозне розширення вен. Операція чи лікування?

Дуже часто захворювання судин з’являється у людини несподівано, як сніг на голову. Хоча і виникають вони не раптово. Ми довго намагаємося не помічати почуття розпирання і важкості в ногах, свербіж навколо вен, судинні сіточки або «зірочки», набряки стопи і гомілки до кінця робочого дня, перші рельєфні вузли.

За деякий час на ногах з’являються сині вени, потемніння шкіри, яка покривається коричневими «плямами», біль, вздуття, перші судоми. Вони найчастіше трапляються вночі, насамперед, коли ноги переохолонуть, чи перевтомлені. А ще, коли ви багато вживаєте солодкого, особливо цукор чи виноград. Вдень судоми також виникають, коли навантаження на ноги досить сильне, особливо, якщо людині доводиться піднімати важкі речі.

В групі ризику також люди з надмірною вагою, офісні працівники, вагітні жінки, а також представники прекрасної половини, які зловживають взуттям на високих підборах. Відомо, що варикозне розширення вен досить розповсюджена хвороба. Це захворювання зустрічаються в 26-28% жінок і 10-20% чоловіків. Доведено, що варикозним розширенням вен ніг жінки хворіють в середньому в три рази частіше, ніж чоловіки.

Вени — це кровоносні судини, що в організмі транспортують кров. А рухатися їй допомагають спеціальні клапани. Але коли стінки судин зношуються, втрачають еластичність, знижується тонус венозної стінки, вени починають розширюватися – виникає збій в роботі клапанів, порушується кровотік. І тоді в людини з’являються серйозні проблеми з ногами.

Лікування варикозного розширення вен

Для того, щоб вилікувати хворі судини, сині вени, які стають все більшими, щонайперше – треба відмовитися від цукру та винограду. Нормалізувати стан свого шлунку і не піднімати важкі тягарі. Можна вживати трави, яких досить багато. Але оскільки нині закінчується осінь, то я не можу сказати вам, які саме трави зібрати.

Краще зверніться до найближчої здравниці «Зелена Планета Земної» і там вам порадять «ВЕНОЛІК». Він нормалізує стінки судин, вони стають еластичними, кров стає нормальної консистенції, вона не згущується, тому тромби не виникають. Але до того всього ми шукаємо причину захворювання. Причиною може бути хвора підшлункова залоза. Рекомендуємо «ДІАМАНТ». Подбати також треба про кровотворні органи такі, як печінка, селезінка, кістковий мозок.

Для того, щоб допомогти відновити печінку даємо «ГЕПАХОЛ», «ГАСТРОТОН», «ДІАМАНТ». Це запорука того, що кров буде рухатися венами нормально. «ВЕНОЛІК» допоможе відновити стінки судин, зробити їх еластичними і варикозне розширення вен виліковується.

Комплексний підхід

Якщо ж кров у людини дуже згущена, є така рослина — буркун лікарський (рос. Донник лекарственный, лат. Melilotus officinalis).

Ось рецепт, який вам зможе допомогти. 2 столові ложки буркуна залити двома стаканами чистої води. Витримати на водяній бані протягом 30 хвилин. Проціджений відвар приймати по одній столовій ложці тричі на день, за 30 хвилин перед їжею.

У людини розріджується кров, не утворюються тромби, вона нормально рухається по судинах. Таким чином можна запобігти цьому захворюванню.

Не поспішайте з операцією

Хворі мене часто запитують: чи варто їм робити операцію? Лікарі переконані, що майже у всіх випадках операція неминуча. Я ж стверджую, що цього робити не варто. Якщо зробити операцію, то кров повинна пробити інше русло, тобто повинні працювати інші судини.

На жаль, після хірургічного втручання часто виникають ще більші судоми або дуже болять ноги. Тому що кров не надходить у нижні кінцівки, вони «голодні».

У народній медицині ніколи не радили видаляти судини, радили їх завжди лікувати. Також і в «Зеленій Планеті» є всі засоби із лікарських рослин, які допоможуть вам відновити циркуляцію крові у нижніх кінцівках, вилікувати оті сині вени, вони сховаються і необхідність в операції відпаде.

Наталя Земна