Бібліотека

Ваша домашня аптека: очіток пурпуровий

Коли приходить осінь , вона така щедра і не лише на плоди, ягоди, які дозрівають. Ми їх збираємо, аби впродовж зими також накопичувати свій організм вітамінами, мікроелементами, біологічно активними речовинами. І мені дуже боляче бачити, коли рослини, які ще в повній силі, в повному розквіті можуть пожухнути від першого заморозку.

Часто я нагадую людям про те, що треба восени зібрати очіток пурпуровий (sedum purpureum). По різному ми називаємо цю рослину. Коли ми збираємо її у лісі, а це — очіток високий (sedum telefium), додаємо до салатів і називаємо — заячою капустою. Багато людей знає цю назву. А ось очіток пурпуровий — це та сама заяча капуста, але вже у культурному вигляді. Вона має всі ті ж цілющі речовини, що й дикоросла: тонізує людину при загальній слабкості, після хвороби, чи внаслідок нервового навантаження. У чоловіків такий стан призводить часто до імпотенції, тому що ослаблюється функція статевих залоз. У чоловіка нервова система збуджена і коли її лікують, то додають такі ліки, що пригнічують нервову систему, разом з тим і пригнічують весь організм.

Отже, чоловікові господині додають 3-4 листочки очітку пурпурового до салатів для того, щоб дати йому ліки з рук живої природи, не виготовляючи навіть якихось препаратів. Із цієї рослини, наземної частини, виготовляли такий препарат, як біосед. Мабуть, багато хто пам’ятає, що він стимулює обмінні процеси і регенерацію тканин. Тобто, якщо треба десь заживити якісь рани, якщо треба регенерувати тканину якусь в організмі, то давали біосед. А особливо коли виникало запалення легенів, бронхіти, при гепатиті, коли порушувалася перенхіма печінки, давали також цей препарат. Але я раджу вам все ж вживати цілющу рослину свіжозібраною.

В народі знають, якщо виникають трофічні виразки на гомілках, а це буває тоді, коли у людини порушений кровообіг у нижніх кінцівках, часто це виникає при захворюваннях на цукровий діабет, при порушенні тканини, внаслідок травми ноги. А найчастіше буває також , коли виникає рожисте запалення, циркуляція крові порушена, застій лімфи, виникає виразка на гомілці, потім вона стає досить великою і ось тоді допомагає якраз очіток пурпуровий. Він не лише заживляє рани, він навіть є кровоспинним засобом. І не лише відновлює всі тканини, а й стимулює роботу серця, підсилює його скорочення.

Окрім того, відвар трави вживають, як сечогінний засіб

1 чайна ложка на склянку окропу заварите, будете настоювати в закритій посуді 3-4 години, а потім процідите і приймати по пів склянки тричі на день, але вже після вживання їжі.

Тобто, його вживають, коли працюють понижено нирки, коли виникають якісь набряки ниркового і, навіть, серцевого походження.

Набряки серцевого походження виникають на нижніх кінцівках, тобто на ногах. А набряки ниркового походження (коли працюють понижено нирки) виникають на обличчі – мішки під очима, набряки на верхніх повіках. І ця рослина вам може допомогти , як сечогінний засіб.

Очіток пурпуровий допомагає жінкам при неплідді, нервових розладах і навіть в сиву давнину заячою капустою лікували епілепсію, тобто, падучу хворобу. Ця рослина може і заспокоювати, і,водночас, тонізувати. Рідко коли серед властивостей рослини співіснують дві такі дії – і заспокійлива, і в той же час тонізуюча.

Отже, шановні господині, ви можете пересадити кущик очітка пурпурового собі в горщик і вирощувати на підвіконні. Тобто, залишити його живим, щоб щодня можна підійти і 1-2 листочки позичити у цієї рослини, щоб додати чоловікові до салату. Якщо у нього понижена потенція.

Окрім того, можна заварювати просто чай і вживати, як заспокійливий засіб при нервових розладах, після важкої хвороби або упадку сил.

Як бачите, ця рослина вам дуже потрібна. Не дайте їй, шановні, пожухнути, щоб вона не почорніла від перших заморозків. Хоча вона, звичайно, морозостійка, але ж при певних пониженнях температури вона може втратити свої цілющі властивості.

Наталя Земна