Бібліотека

ВАШІ НОГИ. ДБАЙТЕ ПРО НИХ

Чи помічали ви як втомлюються ваші ноги? Я пропоную вам чудовий старовинний спосіб збереження гомілок та ступнів у гарній формі. Це ходіння мілководдям. Для цього необов’язково жити на березі моря – достатньо і домашньої ванни.

Можна набрати в неї прохолодної води на 10 см і крокувати на місці 10-15 хвилин.

Якщо у вас плоскостопість, а отже, біль у спині, швидко стомлюєтеся, тазостегновий суглоб зміщений назад – забудьте про взуття на високих підборах.

Це стосується і вагітних жінок.

Якщо ноги пітніють, робіть теплі ванночки для ніг із додаванням теплого настою листя берези бородавчастої чи пухнастої, квіток ромашки або дубової кори.

У разі надмірної пітливості ніг треба присипати їх потовченою на дрібний порох дубовою корою чи звіробою або шавлії, натягти шкарпетки і не знімати цілу ніч, а вранці помити прохолодною водою. Щодня після миття прохолодною водою слід протирати ноги відваром дубової кори.

Відвар слід готувати так: в емальовану каструлю покладіть 20 г подрібненої дубової кори і залийте її склянкою води кімнатної температури. Накрийте кришкою і кип’ятіть на слабкому вогні півгодини. Відвар треба розбавити перевареною водою до початкового обсягу ( склянка). Після протирання ноги не мити і не витирати, а дати їм обсохнути.

А ще можна вранці присипати ноги порошком висушеної шавлії або азалії, яке росте у багатьох з вас на підвіконні.  Розтерти її ( не втирати) легкими рухами по стопі й поміж пальцями. Натягти шкарпетки. Ввечері змити теплою водою.

У «Зеленій планеті» для того, щоб ваші ноги були у комфорті та не боліли, радимо ПОДАГРИН, СУДИННИК, НЕФРОЛІК, АРТРИТАН та РОЗТИРАННЯ ДЛЯ НІГ. За допомого цих фітокомпозицій ви повністю скиненете капкан зі своїх ніг і вони стануть легкими і здоровими.