Бібліотека

Віруси чи бактерії? Лікуємо застуду

Чи важливо знати, хто винуватець інфекції? Мабуть так, бо проблемою лікування багатьох хвороб є те, що вони можуть бути спричинені як вірусами, так і бактеріями: бронхіт, пневмонія, менінгіт, діарея, ангіна тощо. Це стосується і сезонних застуд, грипу та його ускладнень.

Віруси і бактерії такі різні, майже як…баобаб і метелик. Віруси не можуть жити без живого господаря, на якому паразитують для розмноження. Поза клітинами вони не вмирають- просто ніяк не функціонують. Практично всі віруси викликають хвороби інших живих істот, зокрема і бактерій. Бактерії живуть всюди, та лише 1% спричиняє захворювання людини.

Віруси впливають на весь організм: напередодні виявлення основних симптомів – так званий продромальний період (у грипу він непомітний) – погіршується загальне самопочуття, а потім додаються головний, м’язовий біль, нудота, втрата апетиту тощо. Натомість бактеріальна інфекція має певне вогнище запалення та не дає загальних симптомів (окрім підвищеної температури).

Гнійні виділення (жовті, зеленкуваті) характерні для бактеріальної або змішаної (вірусна плюс бактеріальна) інфекції, хоча буває бактеріальна інфекція і без гною. Вірусна інфекція супроводжується прозорими водянистими або слизистими виділеннями.

Бліде обличчя, бліді холодні кінцівки (через звуження кровоносних судин), кон’юктивіт (червоні очі, різь та біль в очах) – ознаки вірусної інфекції, а розпашілі щоки – бактеріальної.

Ще одна ознака бактеріальної інфекції – значне збільшення кількості лейкоцитів (зокрема, нейтрофілів). Гній – це і є загиблі в бою за наше здоров’я нейтрофіли. При вірусній інфекції якщо і зростає кількість лейкоцитів, то за рахунок моноцитів і лімфоцитів.

З вірусами впоратися складніше, бо вони оселяються всередині клітини. Антибіотики (препарати) на віруси не діють, швидше зашкодять, бо знищать корисну мікрофлору, яка могла б протистояти шкідливій. Але до групи природних антибіотиків входять і такі, що знищують віруси. На жаль, ці речовини не можуть проникати в клітини і знезаражують тільки віруси поза ними.

Вірусні застудні хвороби минають самі за 5-7 днів, ліків від них за великим рахунком немає. Найнебезпечніші ускладнення, що виникають через

супутню бактеріальну інфекцію. Проте, і грип може викликати важку вірусну пневмонію, що починається вже на 1-2 день хвороби (бактеріальна починається на 6-7 день від початку грипу).

В арсеналі «Зеленої планети Земної» є фітозасіб – РЕСПІРАН, прийом якого на початку захворювання дозволить зупинити розвиток застуди, посприяє швидкому одужанню, не дасть розвиватися ускладненням. Упродовж першої доби захворювання приймайте його щогодини: по 4 краплі на 2 ст. л. теплої води. Далі – по 4 крапель 4 рази на день. Дітям під час гострого періоду приймати РЕСПІРАН по 1-2 краплі кожні 1-2 години. Далі: дітям до 5 років – по 1 краплі, 5-7 років – по 3 краплі.

Профілактика застудних захворювань також важлива. Це і здоровий спосіб життя, і налагоджена робота системи травлення. Так, саме системи травлення, а не імунної. Бо імунна система може повноцінно працювати тільки тоді, коли отримує нормальне живлення весь організм. Якщо у дитини, та й у дорослого, хороший настрій і апетит, добре працює шлунок та печінка – то й імунітет буде сильний, здатний протистояти хворобам.

Раджу потурбуватися і про повноцінне харчування: звичайні капуста (свіжа і квашена), буряк, часник, цибуля, селера, імбир, навіть каші взимку перетворюються на лікувальні засоби. Вони дають нам все, що потрібно для здоров’я: вітаміни, мінерали, білки, клітковину; стимулюють систему травлення, налагоджують перестальку кишківника, очищують від токсинів.

Хоча навіть сильний організм і міцний імунітет не завжди дозволяють уникнути грипу, але на 95% гарантують, що хвороба мине швидко, легко і без ускладнень.

Наталя Земна