Бібліотека

Володимир Тарасенко: «Контактні інфекції стали… «агресивними», м. Сімферополь

(Консультант «Зеленої Планети Земної»)

Оскільки до роботи в «Зеленій планеті» близько 20 років я працював лікарем-дерматовенерологом, розповім про те, як уберегтися від контактних інфекцій, чим небезпечні вони для організму, які трави та фітокомпозиції допоможуть подолати недуги.

Контактні інфекції (тріхомоніаз, хламідіоз, мікоплазмоз, уреоплазмоз), як і венеричні (гонорея, сифіліс), передаються статевим шляхом. Для прикладу візьмемо тріхомоніаз. Раніше це захворювання викликало серйозні запалення у жінок (кольпіти, ендосервіцити, які проявлялися  у дуже болючих ерозіях). Зараз збільшився інкубаційний період тріхомоніазу. Якщо колись він тривав 5-7 днів, нині – 10-14 днів. Хвороба може тривалий час майже не проявлятися і в жінок, і в чоловіків. Тобто людина може добре себе почувати і не знати, що хвора. Лише при переохолодженні зазвичай з’являється біль при сечовипорожнені (цистит) або біль внизу живота та виділення з піхви (кольпіт).
Хотів би наголосити, що всі ці прояви, як правило, слабовиражені. Тобто виділення та больові відчуття можуть бути ледь відчутними і досить швидко зникати внаслідок навіть незначного лікування. Та варто переохолодити організм або перевтомитися, як недуга знову дається взнаки. Чому? Бо знижуються захисні сили організму.

Окрім того, хвороби стали більш стійкими до хімічних препаратів. Тобто контактні інфекції настільки «адаптувалися» в організмі, що хімічні препарати на них практично не впливають або мало впливають. Особливо це стосується тріхомоніазу, уреаплазмозу, хламідіозу. Ось чому медики кажуть, що інфекції стали… «агресивними».

Контактні інфекції насамперед ослаблюють імунну систему організму, призводять до імунодефіцитного стану. Можуть вражати сечостатеву систему, бути причиною невиношування плоду. Дитина може заразитися контактними інфекціями ще в утробі матері або під час пологів. Це, своєю чергою, може призвести до розвитку різних патологій новонародженого, – народитися неповносправним, ослабленим, навіть померти в перші місяці або роки життя.

Тепер про те, як довго лікуватися від контактних інфекцій. Це залежить від того, наскільки захворювання запущене. Щонайменше – три-чотири місяці, іноді – до півроку. Хворобу обов’язково необхідно вилікувати. Недолікована недуга то рано чи пізно знову проявиться, ще більше заглибиться і наробить організмові серйозної шкоди, бо набуде хронічного стану. Як результат, у жінок може розвиватися безпліддя, кісти придатків, ерозії шийки матки та міоми матки, у чоловіків – простатит. Зазвичай хронічні захворювання (у чоловіків – уретрити, простатити; у жінок – аднексити, кольпіти, метроендометрити) сприяють лімфоаденопатії (збільшенню лімфовузлів).

Контактні інфекції важко лікуються хімічними препаратами. Оздоровлюватися обов’язково комплексно: ліками «Зеленої планети» і травами. Можна пити відвари із суміші чистотілу, туї, полину. Щовечора (на ніч) застосовувати бинтові тампони, змочені у відварі цих рослин. Окрім того, для спринцювань і тампонів помічним є настій із сальвії, лаванди, м’яти. Особливо добре допомагає цей збір, коли хвороба  супроводжується свербіжем. Для цього 1-2 ст. ложки суміші подрібнених рослин залити 1 скл. води,поставити на слабкий вогонь на 1-2 хвилини. Настояти 30-40 хвилин (не довше!).

Жінкам, як правило, рекомендуємо Аднексан, Фемінат, Уросепт, Цистан, а також спринцюватися Верутою (1-2 ст. ложки – на 1 скл. окропу вранці і ввечері) або щовечора (на ніч) застосовувати бинтові тампони, змочені Верутою (достатньо приблизно 15 крапель).
І жінкам, і чоловікам обов’язково треба перевірити стан печінки, шлунка, кишківника, підшлункової залози. При необхідності лікувати ці органи, а також оздоровлювати венозну і лімфатичну системи.

Якщо хворобу вчасно не «зупинити», у чоловіків розвинеться простатит. Це захворювання важко лікується хімічними препаратами. Щодо траволікування. Найкраще застосовувати класичну тріаду: Цистан, Уросепт, Простаден. Окрім того, треба враховувати, в якому стані печінка, шлунок, кишківник, підшлункова залоза. Якщо ці органи працюють погано, то до вищезазначених крапель з трав додати Гепахол, Гастротон, Діамант. При простатитах (для оздоровлення венозної і лімфатичної систем) також обов’язковими є Венолік, Лімфогран.
Під час лікування обмежити себе у споживанні гострих страв і приправ (перцю, гірчиці), алкоголю. Вони сприяють притоку крові до  сечостатевої системи, а це лише посилює та загострює хворобу. Відмовитися від солодощів, оскільки вони знижують імунітет організму (зважте, що він уже достатньо ослаблений). Як на мене, то невиправданим є вживання копченостей, ковбас не тільки хворим, а й здоровим людям. Вважаю, це непотрібна для організму їжа. До таких продуктів скоріш за все варто ставитися як до делікатесів (їх доречно їсти, як кажуть, у великі свята). Споживати у першій половині дня, оскільки копченості погано перетравлюються, а отже, погано засвоюються в організмі. Якщо будете вживати їх увечері, то лише перевантажие організм.