Бібліотека

Волошка синя зарадить

Ця квітка в Україні завжди цінувалася, про неї складали легенди, співали пісні, а ще дуже широко використовували «синьооку» рослину в народній медицині.

Кожна господиня завжди мала волошку синю напохваті, аби за першої потреби приготувати з неї ліки. Скажімо, дитина захворіла на коклюш – мати дає їй попити настою волошки. Наші прабабусі добре знали, що настої волошки полегшували стан хворих на туберкульоз легенів.

Відварами квіток жінки лікували білі. Настої, відвари, настоянки на горілці – ефективні сечогінні ліки, їх давали хворим із серцевими набряками та у разі сечокам’яної хвороби як засіб, що регулює солевий обмін в організмі, оскільки настої рослини знижують концентрацію сечової кислоти, кальцію, з яких можуть утворитися камені в нирках.

Ліки із синьої волошки особливо радили хворим із хронічними запальними процесами нирок, сечовивідних шляхів, тобто, людям, які страждають від нефритів, пієлонефритів, циститів. Часто відвари та настої волошки давали у разі захворювання печінки, зокрема, на гепатит. Власне тоді, коли є застійні явища в печінці, від чого вона збільшена.

Жовчогінні, протизапальні та спазмолітичні властивості рослини використовують й у разі дискінезії жовчних шляхів, холециститу, холангіту.

Надто ж ефективно діє волошка на запальні процеси очей.

Як приготувати ліки з волошки

Щонайперше квіти треба правильно зібрати. Тобто з квіток висмикати лише крайні віночки. Сушити у затемненому місці, що добре провітрюється, аби зберегти синій колір і біологічно активні речовини квітки. А вже якщо виникала потреба, то з цих пелюсток робити настій.

Ліки з волошки синьої

1 ч ложку висушених квіток волошки залити склянкою окропу, настояти 20-30 хвилин. Вживати по 1 ст. ложці тричі на день перед тим, як сідаєте приймати їжу. До речі, настої волошки поліпшують травлення адже гіркоти, які містяться у квітках, діють тонізуюче на травну систему.

Для лікування зовнішньо

Наші прабабусі добре знали, що ця квітка зарадить, якщо у когось із членів сім’ї кон’юнктивіт або ячмінь Для лікування робили настої із квіток.

Настій для промивання

1 ч ложку пелюсток волошки синьої залити склянкою окропу. Настояти 30- 40 хв. Промивати очі кілька разів на день. Таким настоєм гамували зубний біль ( полоскали хворий зуб).

Подрібнене листя рослини прикладали до ран, аби швидше загоїлися. А у суміші з кропивою, нагідками, хвощем польовим та чередою лікували фурункули та вугрі. Примочки з самої волошки – чудовий косметичний засіб для шкіри з розширеними порами.

Тож, запрошую всіх звернути увагу на цю красиву та таку корисну квітку – волошку синю!

Наталя Земна