Бібліотека

Вороняче око

Часто в лісі, коли збирають трави, гриби, або виходять на прогулянку, можна побачити стебло рівненьке,з чотирма листочками,  а посередині між ними кругла горошинка. Це є насінника у рослини. Так і назву отримала рослина, тому що вона схожа на блискуче вороняче око. Рідко росте воно в листяних лісах, чагарниках, більше полюбляє соснові ліси.

Всі части отруйні і для людини, і для тварини. В усіх – коренеплоді, листі, плодах, міститься однакова, схожа на мило, гірка отрута, та кожна частина діє на організм людини по-різному.

Всі знають, що ця рослина хоч і гарна, декоративна, але ягоди впливають на серце, листя – нервову систему, кореневища – викликають блювоту. У тварин від отруєння воронячим оком виникають проноси, коліки, розлади серцево-судинної системи, судоми, параліч.

І хіба ця рослина, з такою красивою ягодою робить лише зло? Вона робить і добро, але люди повинні знати, як її використовувати. Із молодих зелених листочків роблять жовту фарбу, а із достиглих – зелену. За допомогою її борються з різними комахами-шкідниками.