Бібліотека

Вразлива краса перемагає зиму

Першими провісниками весни є «сніжні квіти» ― підсніжники. Саме вони, перемагаючи холодну зиму, з’являються ще з-під снігу і квітнуть протягом лютого-березня. Є легенда, що коли перших людей було вигнано з раю, йшов сніг і Єва дуже змерзла. Щоб її підбадьорити та подати надію на кращі, тепліші часи, кілька сніжинок перетворилися на білосніжні, наче зроблені з найтоншої порцеляни, дзвоники підсніжника.

На жаль, така вишукана краса беззахисна і вразлива. Замість того, щоб прикрашати ліси, рослинка оселяється на сторінках Червоної книги. Якщо зірвати підсніжник, він дуже швидко зів’яне і більше не виросте на тому ж місці. Проте зовсім не важко виростити його з цибулинки або насіння і милуватися квітами 3-4 тижні.

У народнiй медицинi квітами, листям та цибулинками саме з вирощених підсніжників лікують церебральний параліч, гіпертонію, неврити, радикуліти, безсоння, травматичні ураження нервової системи та деякі серцеві хвороби. При застуді, болях у шлунку та циститі готують відвари, а шкірні захворювання (коросту, фурункули та грибкові інфекції) лікують настоянкою.

Настоянка з підсніжника

10 г цибулинок залийте 200 мл спирту і настоюйте протягом місяця.