Бібліотека

Вся правда про користь гречки

Гречка – не лише смачна, а й необхідна для профілактики багатьох захворювань. Гречка корисна всім – від немовлят до людей похилого віку. Гречані крупи містять білки, крохмаль, цукор, вітаміни В,В2,РР,Р,А, макро-і мікроелементи: мідь, цинк, бор, йод, нікель, кобальт. Тому показана особливо людям з ослабленою функцією щитовидної, підшлункової залоз, печінки, травних органів, шлунка, в разі недокрів»я ( кобальт допомагає поліпшити  кровотворну функцію печінки). Наші предки лікували гречкою запалення нирок, сечокам’яну хворобу, гломерулонефрит. Якщо до лікування додавати гречану дієту, це сприятиме поліпшенню стану хворого і навіть можна сподіватися на одужання.

Гречка нормалізує тиск. Вона – найнеобхідніший продукт для хворих на цукровий діабет. Страви з гречки замінять хворому і картоплю, і хліб.

Усім, хто не хоче хворіти на склероз, також треба включити гречку до свого меню. Гречка зміцнює стінки судин ( великих і малих). Вона лікує найтяжчі судинні захворювання. Це підтверджують японські вчені, які провели свої дослідження. Виявилося, що у 80% хворих 60-денна гречана дієта, яку застосовували японські вчені-медики, дала позитивний результат. Особливо дослідники зазначають її роль в очищенні судинної системи: вона робить стінки судин міцними та еластичними. Це підтвердило вживання гречки під час лікування атеросклерозу. Ця крупа лікує найтяжчі судинні захворювання. У звіті про свої дослідження японці наводять випадок, коли пацієнту, в якого тривалий час трималася висока температура тіла, не могли нормалізувати стан навіть введенням різних потужних антибіотиків. Лише після переведення його на гречану дієту через три дні температура нормалізувалася.

Допомагає гречка позбутися геморагічних діатезів, лікує крововиливи в сітківку ока ( гречана дієта сприяє очищенню ока, зникають червоні плями, червоні прожилки).

Варто сісти на дієту і тим, хто потерпає від ревматизму, запалення суглобів. Зникають набряки, минає біль.

Наші бабусі знали, що висушені, а потім розтерті на порошок квіти гречки – чудова присипка для немовлят. Окрім того, це була й прекрасна пудра для красунь. Натуральна, без жодної хімії, вона не шкодила шкірі, не забивала пори, а дівчата завжди виглядали привабливими.

Є безліч народних рецептів з використанням гречки. Наприклад , при кашлю заварюють 1 столову ложку квітів гречки в 0,5 л води. Настоюють 2 години під кришкою. Приймають всередину по півсклянки 3 рази на день.

Настій з сухої трави , квітів і листя гречки (4-6 ст. ложок на 1 л окропу) в охолодженому вигляді п’ють при артритах (по півсклянки 4 рази на день), при неврастенії , при зниженому тиску , що супроводжується слабкістю.

Гречану крупу використовують для прогрівань при невритах і радикулітах . Для цього її нагрівають на сковороді , зсипають у полотнянй мішечок і прикладають на поперек. Такий компрес роблять 1-2 рази на день і тримають до тих пір , поки мішечок не припинить віддавати тепло.

Не треба забувати і про те, що гречка є однією з головних медоносних культур. Гречаний мед рекомендують людям з гіпертонією , при авітамінозі , хронічних гастритах , підвищеній кислотності шлунка. Цей сорт меду сприяє очищенню крові від радіоактивних елементів.

Тож, бажаю вам здоров’я !