Бібліотека

Як позбутися печії?

Причин виникнення печії дуже багато. У шлунку утворюються органічні кислоти у разі подразнення стравоходу жовчу, яка проникає із жовчного міхура у дванадцятипалу кишку, а потім у шлунок і далі в стравохід, що зумовлює запальні процеси у верхніх відділах шлунково-кишкового тракту. Це свідчить про хронічний гастрит, дуоденіт ( запалення дванадцятипалої кишки)

Також це ознака виразкових уражень шлунку, дванадцятипалої кишки, хронічних холециститів і найрізноманітніших функціональних розладів жовчовивідної системи.

Якщо підвищена кислотність, пропонуємо для лікування застосовувати сік картоплі, настій насіння льону, відвар кореня солодки.

Ліки із картоплі

Сиру картоплю добре помити, натерти на тертушці й відтиснути сік. Пити по 3-4 рази на день по чверті склянки свіжого картопляного соку за 15-20 хвилин до вживання їжі. Курс лікування 2-3 тижні.

Цей спосіб лікування хронічних гастритів, який допоможе  позбутися печії, відомий віддавна і є найпростішим, найдоступнішим і найдешевшим – адже що-що, а картопля у кожної господині завжди під рукою.

Ліки з льону

2 ст. ложки насіння льону залити 0,5 л окропу, настояти 2-3 год, процідити. Підігрітий настій пити по півсклянки перед сном ( особливо якщо печія проявляється ввечері). Цей рецепт ефективний також за інтенсивності шлункової секреції.

Ліки із кореня солодки

До 1 ст ложки кореня солодки додати 1 ч. ложку апельсинових шкірок. Залити суміш двома склянками окропу і поставити на водяну баню або на слабенький вогонь, нехай випаровується до половини об» єму. Потім додати 2 ст. ложки меду. Ліки готові. Пити тричі на день за 10-15 хвилин до їжі. Курс лікування – місяць, а потім можна  повторити курс лікування.

Печія може непокоїти й у разі зниженої кислотності. Даремно гадають хворі, у яких з»явилася печія, що у них однозначно підвищена кислотність. Коли оглядаєш людину, то бачиш, що кислотність, навпаки, знижена, шлунок розтягнутий, опущений – тобто у людини гастроптоз. І печія виникає після будь-якої їжі, навіть коли напився води. Особливо відчувається це тоді, коли коли людина після вживання  їжі понахиляється.  Не тільки печія з»являється, а й відрижка. Вважаючи, що у неї підвищена кислотність( і не визачивши кислотність в лабараторії), людина починає неправильне лікування.

Отже, якщо почала непокоїти печія, обов»язково слід визначити кислотність шлунка, аби не помилитися в лікуванні.

Адже за зниженої кислотності лікування повинне бути спрямоване не на нейтралізацію надлишкової кислоти в шлунку, а на поліпшення травлення, запобігання проникненню жовчі в шлунок і стравохід.

ВАЖЛИВО. У рослинні збори, які ми призначаємо від гастритів зі зниженою секрецією, пропонуємо обов»язково включати подорожник. Тож бувайте здорові і прислухайтеся до наших порад!

Наталя Земна