Бібліотека

ЯК РОЗПІЗНАТИ ЗІРОЧНИК?

Квітне зірочник маленькими білими квіточками, схожими на зірочки. Але наші мудрі пращури називали рослину не стільки за її виглядом, як за лікувальною дією. Вони побачили, що ця рослина добре лікує зір. Тож, і назвали: зірочник, ще в народі її називають мокрець( рос. мова – звездчатка).

Є в цій рослині ще чимало вітамінів, корисних речовин, навіть біологічно активних, які є справжніми ліками для людини. Оскільки зірочник дуже добре поліпшує зір, то народна медицина й почала використовувати його для лікування захворювання очей. Водночас помітила, що він не тільки лікує очі, а й поліпшує діяльність серця, стан нервової системи, зменшує різні больові відчуття, зокрема і біль у суглобах, спиняє кровотечу, загоює гнійні рани і розсмоктує навіть пухлини різного походження, виявляє протизапальну дію. Біль завжди спричиняють запалення, отже зірочник ліквідує запальні процеси в організмі.

Настій трави або сік зі свіжої рослини вживають у разі захворювань печінки, жовчного міхура, нирок. А оскільки зірочник ще добрий кровоспинний засіб, то навіть допомагає людині лікувати хворі легені.

Лікує зірочник щитовидну залозу. Тому додавали рослину до чаю людині, яка часто збуджувалася – це за гіперфункції щитовидної залози. Лікувалася щитовидна залоза, внаслідок чого і заспокоювалася нервова система. І серце працювало добре.

Свіжозібраним ( висушений не допоможе) зірочником лікували катаракту ( вживали настій усередину, промивали ним очі або робили компреси на очі).

Ліки із зірочника

1 ст ложку подрібненої свіжозібраної рослини залити склянкою окропу, настояти, випити впродовж дня.

Сік зірочника

До 1 ч ложки відтисненого із зірочника соку додати трохи меду і пити тричі на день.

Очі можна закапувати соком зірочника. Якщо буде дуже пекти, то краще перейти на компреси  та аплікації.

Одного разу в Херсоні мені зустрілася жінка, в якої була катаракта. Розповіла, що на одному оці їй зробили операцію, але після цього вона перестала зовсім ним бачити. Злякалася, не пішла робити операцію на другому оці, а почала лікуватися зірочником. Від весни до пізньої осені пила із «Зеленої планети» ЗІРОЧНИК та робила компреси з цієї рослини. І яка то була радість, коли вона прийшла до аптеки і сказала мені: « Я вас бачу!»

Я раділа, що тій жінці вистачило терпіння, вміння й віри у лікування. Вживала вона чай із зірочника та прикладала до очей компреси, які я радила хворим на катаракту. Хочу зазначити, що у «Зеленій планеті» є фітокомпозиція ЗІРОЧНИК, який має протизапальну, очищувальну, розсмоктувальну дії на кришталик ока, а також протиалергічну та антидистрофічну дії.

Тож, мудрі ті господині, які беруть зірочник і додають бодай 1 ст ложку до овочевого ( чи будь-якого іншого) салату, чи до приправи або ж кладуть у суп, борщ, аби зірочник надійшов із стравою, з усіма своїми цілющими складовими до організму людини. Бажаю вам бути завжди здоровими!