Бібліотека

Як зміцнити м’язи?

Атрофія м’язів – це втрата тонусу, зменшення маси м’язів, порушення їхньої функції. Виникає атрофія внаслідок порушення циркуляції крові, тобто судини погано постачають кров, і м’язам не вистачає живлення. Найчастіше спостерігається за таких заварювань, як розсіяний склероз, рідше – хвороба Паркінсона.

У народній медицині проти розсіяного склерозу завжди радять головатень або мордовник шароголовий. З цієї рослини готують 10-відсоткову настоянку (1:10) на горілці. Застосовують по 5-10 крапель, іноді пропонують пити по 30-40 крапель, але я вважаю таку дозу завеликою. Отже, по 5-10 крапель 4 рази на день. Найбільший разовий прийом – 20 крапель, але двічі на день – уранці та ввечері. Головатень допомагає ліквідувати атрофію, оскільки покращує стан маленьких судин, внаслідок чого покращується кровообіг.

Раніше українська народна медицина, зокрема й проти атрофії м’язів, радила свій зелений чай. Рослина, з якої робиться наш зелений чай, називається вербозілля лучне. Стелиться рослина по землі і квітує жовтими квіточками. Такий зелений чай тонізує всі м’язи і заспокоює нервову систему. Але частіше беруть вербозілля звичайне. Це висока трава з листочками, як у верби, а в пазушка листочків – тонкі гілочки і жовті квіточки, такі як у вербозілля лучного.

Щоб приготувати ліки від атрофії м’язів, треба взяти свіжу або висушену траву вербозілля. 2 столові ложки залити 0,5 склянки кип’яченої води. Потримати на слабкому вогні або водяній бані 10-15 хвилин., настояти 30-40 хвилин, процідити. Пити по 50 мл 4 рази на день перед вживанням їжі.

Ще від атрофії м’язів у народній медицині використовують журавлину. Можна готувати морс, але краще 1 ст.ложку подрібнених  ягід залити  1 скл окропу, розмішати, настояти до охолодження, додати меду за смаком.. Такий напій п’ють по 0,5 скл. перед вживанням їжі. Він не лише тонізує м’язи, а й поліпшує розумову діяльність, підвищує працездатність. Журавлина допомагає відновити судини, налагодити кровообіг.

Не можу обійти увагою також смородину чорну. Я завжди раджу використовувати її листя аби тонізувати м’язи шлунка, налагодити його секреторну діяльність. Також 1 ст.ложку подрібненого листя чорної смородини ( краще свіжозібраного або висушеного) залийте 1 скл. остудженої кип’яченої води, настоюйте звечора до ранку ( 5-7 год.). Цей холодний настій перед вживанням їжі можна підігрівати на слабкому вогні або на водяній бані. Пити по 0,5 скл. перед вживанням їжі. Ось такі прості, але  корисні поради. Подбайте про себе та бувайте здорові!

Наталя Земна