Бібліотека

Зірочник, дика морква і кріп – засоби від катаракти

Катаракту можна лікувати – чим раніше починається лікування, коли ще хвороба незадавнена, – тим краще. Радимо скористатися лікарською рослиною, яка називається зірочник середній.

Зірочник ще називають мокрецем. Він під рукою від самої весни й до глибокої осені, зеленіє одразу після снігу. Його можна застосовувати не тільки як ліки, а й споживати у салатах: одну-дві столових ложки треба з’їдати впродовж дня.

Ліки від катаракти
1 с. л. зірочника заваріть склянкою окропу і вживайте 4 рази на день по чверті склянки. Відваром рослини промивайте очі або закрапуйте очі свіжим соком.

Лікує катаракту також морква дика: один зонтик подрібніть, заваріть склянкою окропу. Вживайте по чверті склянки чотири рази на день і цим же відваром промивайте хворі очі.

Ще більш доступним є кріп, який також добре лікує катаракту. Його можна вживати як додаток до їжі, приправу до страв. Зелень – улітку, насіння – увесь рік. Головне, заготуйте його вчасно. З кропу, як і з зірочника та дикої моркви, можна робити примочки на очі.

Примочки з насіння кропу, дикої моркви або трави мокрецю
Пошийте два мішечки, покладіть по одній столовій ложці подрібненої трави мокрецю (або недозрілого насіння моркви дикої, або насіння кропу). Опустіть в окріп на дві хвилини, остудіть і в теплому вигляді покладіть на хворі очі.

Зірочник середній вже давно застосовується у розробленому «Зеленою планетою Земної» однойменному фітозасобі ЗІРОЧНИК. Він добре лікує катаракту. Очі радимо промивати або закрапувати фітозасобом ПРОЗІР. Ефективність цих засобів дуже висока, але лікування тривале, не менш ніж два-три місяці. Люди, які ретельно лікуються, убезпечують себе від повного затемнення кришталика і не доводять до операції. Якщо ж хвороба задавнена, лікарі діагностують складну катаракту і наполягають на операції, краще дослухатися до їхньої думки.

Наталя ЗЕМНА