Бібліотека

Затримка рідини в організмі

Останнім часом до мене надходять листи від жінок віком від тридцяти п’яти років і старші. Проблема у всіх одна – великий живіт, хоча жирових відкладень немає, немає також жирового гепатозу. А об’єми збільшуються головним чином за рахунок зайвої рідини в організмі.

            Симптоми та причини

Затримка рідини – накопичення її в тканинах всього організму або в певному місці ( щиколотки і гомілки, пальці руки, повіки й обличчя тощо) пов’язана з порушенням  балансу електролітів ( іонів натрію, калію і хлору). Затримка рідини може бути наслідком гострої або хронічної серцевої декомпенсації, гормонального дисбалансу(контрацепція, передменструальний синдром, період, що передує менопаузі). Причиною накопичення  рідини можуть бути печінкова, ниркова ( запальний процес або опущення нирок, деформовані сечовивідники), венозна або лімфатична недостатність, а також різні види стиснень, що заважають поверненню венозної або проходженню артеріальної крові ( фіброма матки, вагітність, закрепи, цироз печінки тощо). Затримка води може бути також обумовлена сидячим способом життя, неправильними позами ( тривале перебування на ногах, поза сидячи із схрещеними ногами), неправильним режимом харчування, зловживанням проносними, прийомом невідповідних сечогінних препаратів.

Потрібно розрізняти і не плутати набряк та застій лімфи! Іноді жінки в такому перехідному періоді відзначають, що у них почали збільшуватися в об’ємі ноги, стають твердими. І вони вважають, що це набряк. Щоб перевірити що це насправді: набряк чи застій лімфи, потрібно натиснути пальцем. Потримали та відпустили. Якщо залишається ямка, то це – набряк. Якщо  у ногах застій лімфи –  ямки не буде. Це можна зробити і в домашніх умовах. Але сама жінка не повинна шукати способи позбавитися зайвої рідини і налагодити роботу лімфатичної системи. Адже застій лімфи – це дуже серйозно. Обов’язково у такому випадку потрібно проконсультуватися з лікарем, аби дізнатися причину й отримати рекомендації щодо лікування. Народна медицина  у своєму арсеналі має багато засобів лікування затримки рідини в організмі жінок. Рекомендуємо деякі рослини для підтримки водного балансу та запобігання запаленням та інфекції.

Кульбаба

Кульбаба здавна вважається одним із найпотужніших рослинних засобів, що допомагають виводити із організму надлишки рідини, незалежно від причини їх накопичення. Листочки кульбаби – природне джерело калію, тому їхня сечогінна дія не супроводжується негативним ефектом, пов’язаним із виведенням калію із організму. А застосовувати її дуже легко –  одну столову ложку  свіжого або сушеного листя кульбаби залити склянкою окропу та пити по чверті склянки 4 рази на день.

Виноградні кісточки

Гормональні коливання у ході менструального циклу можуть призводити у деяких жінок до затримки рідини. І хоча екстракт виноградних кісточок у першу чергу зміцнює кровоносні судини, доведена також  і їхня здатність ефективно знижувати перед менструальну затримку рідини і пов’язані із нею симптоми. У тому числі і надбавку у вазі, біль у животі та здуття.

Дозування: шукайте пігулки або капсули, в яких вміщуються олігомерні проантоціаніди у співвідношенні від 150 мл до 300мл цих сполук. Приймайте їх відповідно інструкції виробника у другій половині менструального циклу.

Журавлина

Усім відома здатність журавлини попереджати цистит – запалення сечового міхура, яке викликає гострий біль при сечовипусканні. Вона не дає бактерії Escherichia coli, яка викликає більшість випадків циститу, закріпитися на стінках сечового міхура, що призводить до інфекції. Журавлина особливо корисна жінкам із повторними інфекціями сечовивідних шляхів. Клінічні дослідження довели, що після прийому цієї рослини частота рецидивів упродовж року значно зменшується. І з часом проходить взагалі

Журавлина також може попередити спалахи циститу.

Дозування: у народній медицині існує безліч рецептів для лікування циститу. Одним із перевірених методів є журавлиний морс: дві склянки журавлини розім’яти дерев’яною ложкою у ступці, віджати сік та  перелити в посуд. Вичавки залити двома літрами води і кип’ятити 4-5 хвилин. Процідити, отриманий відвар змішати з віджатим соком. При циститі журавлиний морс краще пити без цукру.

УВАГА!

Затримка рідини у деяких випадках буває симптомом серцевих захворювань або інших дуже серйозних проблем із здоров’ям. Завжди радьтеся із лікарем, перш ніж починати самолікування у домашніх умовах! Великі дози журавлиного соку можуть викликати діарею та інші шлунково-кишкові розлади. У такому випадку негайно припиняйте його вживання! При діабеті не пийте багато солодкого журавлиного соку чи морсу. Не використовуйте листя кульбаби, якщо у вас алергія на представників сімейства складноцвітих( наприклад, маргаритку або ехінацею). Не використовуйте листя кульбаби, якщо ви страждаєте на захворювання печінки або жовчного міхура чи жовчнокам’яну  хворобу.

І не забувайте про те, що по всій Україні є наші Здравниці «Зелена планета Земної», де вас завжди продіагностують та нададуть кваліфіковану безкоштовну консультацію наші лікарі! І обов’язково порадять ліки із цілющих трав!  А я бажаю вам здоров’я!