Бібліотека

Жіноча сила синьоокої вероніки

Вероніку здавна шанують в народі й вірять, що вона здатна врятувати навіть безнадійних хворих, тому й легенду склали дивовижну. Коли серед різнотрав’я вероніки ще не було, жила блакитноока красуня, яка була палко закохана. Та сталася біда — упав коханий з кручі й сильно занедужав. Як не намагалися врятувати його життя, зарадити не могли нічим. Втративши останню надію, дівчина-красуня зважилась піти у прадавній ліс до чаклуна і благала зцілити її судженого. Той знав безліч цілющих трав, та такої, щоб повернула до життя її коханого, на землі ще не було. Не вагаючись, зголосилася Вероніка стати такою рослинкою й простелилася ніжною травою з блакитними квітами-очима.

У зілля це влилася молода сила життя і вірність кохання — саме вони й перемогли хворобу. От і назвали ту траву веронікою (давньогрецькою — та, що приносить перемогу), і допомагає вона відтоді людям долати різні недуги.

Вероніка лікарська, дійсно, помічна мало не від усіх захворювань, повертає здоров’я і старому, і малому. Та найперше хочеться згадати про її здатність зцілювати жіночі недуги. Наприклад, таке досить поширене сьогодні навіть серед молоді захворювання, як опущення і випадіння матки.

Трапляється, що у дівчинки довго не з’являються місячні, бо матка деформована, опущена, є загин шийки матки, і на цьому загині з’являється ерозія. Або ж місячні починаються дуже болюче, тривають шість-сім днів, між місячними з’являються білі. Часом з’являється у жінки така проблема, як нетримання сечі, і починають лікувати нирки, сечовий міхур, їх запалення. Докучають постійні закрепи — вдаються до послаблювальних засобів. Не може жінка завагітніти — призначають різні ліки, гормони. А усі ці прикрощі — від опущення дітородних органів жінки.

На жаль, опущення не завжди діагностують правильно, не завжди знаходять першопричину. Та й ліків таких, щоб підняти матку, поставити на місце, тонізувати й відновити функції, офіційна медицина не має. Опущення дітородних органів у жінки може статися через травму або тяжку фізичну працю, проте частіше через негаразди з шлунково-кишковим трактом. Внаслідок неправильного харчування чи отруєння стінки шлунка розтягуються, він опускається, спричиняючи подальші опущення золотника (підшлункової залози), нирок, матки.

На опущення внутрішніх органів страждають і жінки, і чоловіки, і маленькі діти. Якщо, скажімо, є опущення шлунка, їм дають пити вероніку. Вона тонізує та піднімає шлунок, нирки, а далі й дітородні органи у жінок. Вероніка вправно ставить матку на місце — таку дивовижну здатність має ця трава! Місячні стають не болісні, усувається нетримання сечі, зникають закрепи, шийка матки вирівнюється — жінка може завагітніти, виносити та народити здорову дитину.

Ліки з вероніки лікарської
Чайну ложку подрібненої трави вероніки лікарської залити склянкою окропу. Настояти сорок хвилин. Пити по чверті склянки чотири рази на день за півгодини до вживання їжі.

Такий настій вгамує головний біль, заспокоїть нервову систему, нормалізує сон жінкам у клімактеричний період. Піднімає матку й суміш вероніки лікарської, приворотню звичайного та нечуйвітру волохатенького, який так і називають — підойма.  Усі трави беріть порівну, а ліки готуйте, як з вероніки. На основі цих рослин «Зелена планета Земної» виготовляє фітопрепарат ПТОЗАН, який радимо жінкам від опущення матки, стінок піхви та інших сечостатевих органів, загину шийки матки, для комплексного лікування фіброміоми матки, аднекситів, ендометритів.

Вероніка підсилює увесь організм

Окрім жіночих хвороб вероніка лікує застуду, кашель, бронхіти, зокрема хронічні, та бронхіальну астму. Використовують її навіть у лікуванні туберкульозу легень! Вероніка налагоджує роботу, знеболює та знімає запалення шлунково-кишкового тракту, підсилює функцію шлунка, лікує виразку, а це неабияк важко – вилікувати виразку шлунку за зниженої кислотності. І то не дивно, адже ще наші предки запримітили: якою б важкою не була рана, загоїти її можна за допомогою соку або відвару з квітів вероніки. Вероніка усуває запалення і прискорює ріст тканини, аби рана заростала й загоювалася. Окрім того, зцілює хворі нирки — знімає запалення, подрібнює камінці. Якщо людина хвора на сечокам’яну хворобу, допомагає вивести геть пісок, що лишився від камінців.

Ще вероніка зцілює ураження шкіри: подразнення, запальні процеси, висипи й навіть грибок (мікози).

Ванночка для лікування мікозів (зовнішнє)

Двома склянками окропу заваріть столову ложку подрібненої трави вероніки. Коли трохи прохолоне, тримайте в ній уражені мікозом ноги.

Вже після трьох-чотирьох таких процедур відчуєте полегшення. Ванночки треба робити до повного одужання. Для лікування грибкових захворювань та гнійних ран можна приготувати настоянку.

Настоянка вероніки (зовнішнє)

На півлітра горілки візьміть десять ложок трави вероніки, витримайте в темряві 14 діб. Протирайте уражені місця двічі на день не менше ніж 10 днів поспіль.

Заспокоює вероніка й нервову систему, забезпечуючи нормальний відпочинок вночі. Коли людина виснажена тяжкою хворобою або тривалою важкою працею, вероніка повертає людині сили. А людям старшого віку допоможе повністю відновити хворі суглоби. Чай з вероніки можна давати дітям, аби мали гарний апетит, сильний імунітет. Як бачите, вероніка зцілює, тонізує усі органи й системи людського організму, отже робить людину здоровою, підсилюючи саму людину.
Наталя ЗЕМНА