Бібліотека

Женьшень

Цю рослину до недавнього часу ми вважали за екзотичну. Про женьшень здебільшого можна було тільки почути чи щось прочитати. Побачити ж — зась, хіба на картині у книзі. Нині, придбати женьшеневі настоянки можна не лише в аптеках, але й в супермаркетах. Також, завдяки збільшенню інтересів до цілющих властивостей рослини, її почали культивувати і на наших теренах.

Насамперед, до рослини придивилася наукова медицина. Дослідження виявили в ній рідкісні речовини, відсутні в усіх інших аралієвих. Зокрема панаксозиди, слизи, смоли, вітаміни C, B1, B2, пектинові речовини, крохмаль, сахарозу, жирні кислоти. Макро- та мікроелементи (залізо, фосфор, сірка, марганець, алюміній, кремній тощо). А ще холін, гіркі речовини, жирну та ефірну олію.

Увесь цей букет і розкриває цілющу силу «коріння життя». Пояснює її збуджуючий вплив на центральну нервову систему, робить зрозумілішою здатність тонізувати та стимулювати розумові і фізичні сили, долати перевтому, підвищувати кров’яний тиск, робити нас стійкими до стресових ситуацій.

Показання до застосування

Цей тонізуючий засіб показаний при різних захворюваннях центральної нервової системи, нервовому й фізичному виснаженні, анемії, неврастенії, істерії, для поліпшення діяльності серцево-судинної системи, як імуностимулятор при вірусному гепатиті та як засіб, що сприяє зниженню вмісту цукру при діабеті. Важливо не забувати про рекомендовані й доцільні дози.

Корисно-лікувальну дію рослини здатні забезпечити 5-10 крапель настоянки, якщо приймати її чотири рази на день.

Наслідки передозування

Для тих, хто вважає, що чим більше — тим краще, хочу застерегти: доза понад десять крапель викликає зворотний ефект! Замість збудження — пригнічення, роздратування, невдоволення собою і цілим світом. При тривалому вживанні можливий розвиток гіпертонії. Тому, як ви розумієте, з цією рослиною не все так просто.

Лікування женьшенем потребує суворого дозування. Слід враховувати навіть пору року. Найефективніше, помічено, він впливає на людину восени та взимку.

Зараз дехто прагне вирощувати женьшень навіть на присадибній грядці. При вмілому догляді він зростає швидше, ніж у природних умовах. Проте готовими для використання корені вважаються лише після того, як рослина зацвіте, а це стається на восьмому-десятому році її життя. Тоді ж женьшень починає радувати нас яскраво-червоними соковитими плодами.

Звичайно, за великого бажання, приготувати ліки з женьшеню можна і в домашніх умовах. Втім, робити цього не раджу, оскільки якістю вони все ж поступатимуться аптечним.

Наталя Земна