Новини

Березове листя

Зібрали березові бруньки, напилися соку – настав час листя.

Воно має не менше цілющих властивостей

 

У природі буяє весна. Ця розкішна пора року починається місяцем березнем, названим на честь білокорої красуні берези. Тож саме до берези потрібно поспішати – збирати її живодайні бруньки, для того, щоб упродовж року потім лікувати будь-які захворювання.

Бруньки березові – це добре, але йдемо до білокорої красуні ще й для того, аби зібрати сік. Він підживлює організм, який після довгої зими втомлений через брак руху та нестачу вітамінів.

Весна триває, а ми продовжуємо користуватися корисними властивостями берези. Зібрали вже бруньки. Напилися соку. А тепер бачимо, як та білокора красуня вкривається ніжним зеленим листям. Поспішайте до цього листячка! Воно дуже цілюще! І допоки ще не загрубіло до початку літа, зберіть його в достатній кількості. З нього можна варити чай, додавати до салатів, а можна й насушити, аби потім використати навіть взимку.

Дуже багато у листочках біологічно активних речовин. Є тут флавоноїди, ефірні олії, гіркота. Флавоноїди стають на захист людини від вірусних захворювань. Гіркота листя берези допомагає травній системі – нормалізується шлунковий сік, перетравлюється нормально їжа, не застоюється в шлунку, отже, не утворюються токсини.

Є у листі берези дубильні речовини, які борються з грибковими ураженнями, тобто мікозами. А саме паразитарні грибкові ураження є першопричинами пухлинних захворювань.

А ще в березі є сапоніни. Сапоніни – це мило, а мило – це миючий засіб, який омиває організм. Тож, аби його почистити, не треба ковтати шматочків мила, а просто варити чай із листочків берези.

Листя добре діє на нирки, узагалі на всю сечостатеву систему. Вживаючи настої, чаї з березового листя, а також додаючи його до салатів, ви ніколи не побачите набряків – ні на обличчі, у вигляді мішків під очима, а також і ноги ваші будуть дуже легкі, тому що березове листя усуває серцеві набряки, допомагаючи нормально працювати серцю. Також листя допомагає позбутися зайвої ваги, адже природним шляхом виводить всю рідину, яка накопичилася в організмі.

А у давнину, якщо боліли суглоби, «крутило» ноги, чи вони були набряклі, наші пращури збирали березове листя і клали його в мішок так, щоб потім можна було туди засунути ноги і зробити такий своєрідний компрес. Кілька цих процедур – і ноги ваші легкі, набряків нема, кістки зміцнюються, а суглоби не болять.

І наостанок – березовому листю під силу і весняний авітаміноз. Зелене листячко цієї білокорої красуні віддасть вам усі вітаміни, мікроелементи, біологічно активні речовини,  зцілюючи ваш організм, надаючи сили, наснаги для того, аби ви творили добрі діла.