Новини

Чому варто вживати редис

Навесні настає пора овочевих салатів, зелені та вітамінів. Особливо популярним стає редис. І, якщо ви полюбляєте їсти салат з редису, ваше здоров’я неодмінно подякує вам за це.

 

Є безліч видів цього овоча: біла, червона, фіолетова, чорна та навіть зелена. Також корисною є олія з редиски. Її використовують у багатьох засобах для лікування шкіри, наприклад у тих, які борються з вітиліго.

 

Чому ж редиска така корисна для вашого організму?

  • Вона позитивно впливає на печінку. Вона має здатність детоксикувати організм, виводячи з нього шкідливі речовини та відходи. Також вона захищає кров’яні тільця, покращуючи притік кисню в кров.
  • Якщо ви маєте проблеми із сечовивідними шляхами, додавайте у салати та інші страви редиску.  Вона володіє сечогінними властивостями та натуральним чином збільшує вироблення сечі. Також редиска ーчудовий антибактеріальний засіб, який бореться з інфекціями та захистить ваші нирки.
  • Редиска сприяє схудненню. Цей овоч містить багато клітковини та мало вуглеводів, тож він є практично у будь-якому комплексі здорового збалансованого харчування. Також вона багата на вітамін С, калій, кальцій та магній.
  • Редиска є джерелом антоціанів ーтипу флаваноїдів, які сприяють здоров’ю серцево-судинної системи. Зокрема, вони володіють здатністю підтримувати еластичність судин, запобігати їхньому запаленню.
  • Також редиска допомагає нормалізувати тиск людям із гіпертонією. Як вже зазначалося вище, вона багата на калій, а він сприяє внормуванню артеріального тиску, а також сприяє покращенню кровотоку.
  • У редисці є дуже багато речовин та мікроелементів, які допомагають підтримувати здоров’я шкіри. Дехто використовує сиру редиску як засіб для очищення обличчя. Цей овоч у косметології використовують для засобів, які борються із проблемами шкіри, тому що вона має високі дезінфікувальні властивості.
  • Що дуже важливо, вона ще й зміцнює імунну систему. Вживання редиски збільшує природні захисні сили організму та посилює міцність кров’яних тілець. Також цей коренеплід регулює метаболізм, сприяє синтезу колагену та забезпечує організм білком, який захищає від атеросклерозу.

Для підтримки здоров’я організму радимо вживати ще й фреші з яблука, моркви, апельсина та додавати до них редис. Такі фреші володіють високими лікувальними властивостями та покращать ваш імунітет. 

Має редис і ряд протипоказань. Не можна вживати його при гіперацидному гастриті, виразковій хворобі шлука і дванадцятипалої кишки, при запаленнях печінки і нирок, при порушенні обміну речовин.

 

Вживайте більше овочів, фруктів та будьте здорові!