Новини

І ПРИЛУЧАЄТЬСЯ ЛЮДИНА ДО СВЯТА СПАСА,ЯК ДО БОГА…

Сьогодні свято – Великий Спас. Його також називають Яблучним Спасом. І багато хто вранці, ще до початку робочого дня, сходив до церкви, аби поспілкуватися з Богом, подякувати йому за рясний врожай яблук, слив, груш, освятити дари природи в храмі. Від сьогодні їсти яблука можна всім! Адже ми знаємо: чимало віруючих людей до цього свята не куштують яблук нового врожаю. Особливо ті матері, які поховали своїх дітей.

У народі казали, що до Спаса не можна їсти яблук. Цей народний звичай у подальшому вивчали вчені. Виявилося, справді, до 19 серпня яблуко ще не має у повному сенсі тієї поживної, лікувальної та біологічної сили, що додає здоров’я людині. Природа ніби розраховувала зробити це саме до свята Спаса.

До Великого Спаса готувалися і люди, і вся природа. Скажімо, у нас на Чернігівщині живуть лелеки. Вони, як і люди, збираються на Спаса разом. Гуртуються у зграї по сорок- п’ятдесят птахів. Їх чекає нелегка дорога до теплих країн. На Спаса, мій батько казав: «Осінь буде рання, зима – холодна, а весна тепла».  Коли ж відлітали за тиждень да Спасу, це означало: осінь очікується тепла, а зима пізня, весна холодна. Лелеки нагадували людям, що осінь на порозі, а там і холоди.

А всі овочі, фрукти, які збирали на Спасівку, були особливо цілющими, приносили в сім’ю добробут, здоров’я, щастя. Тож, зі Спасом вітаю!