Новини

90-річна бабуся яка вчиться в початковій школі

Літня жінка з Кенії поступила на навчання разом з шістьма своїми праправнуками.

90-річна жінка з Кенії пішла до школи разом з шістьма своїми праправнуками. Журналісти вже назвали даму найстаршою ученицею початкових класів у всьому світі. Тепер, сидячи на першій парті в шкільній формі, Прісцилла уважно слухає вчителя і записує в зошиті назви тварин по-англійськи. Цю добру історію розповіла телекомпанія BBC.

Останні 65 років вона працювала акушеркою, а тепер вирішила не тільки освоїти грамоту, а й своїм прикладом спонукати дітей і неписьменних дорослих йти вчитися. Дивно, але це спрацювало: разом з нею в початкову школу пішли кілька учнів від 10 до 14 років.

Цікаво, як сама літня дама пояснює, навіщо їй закортіло навчатися: «Я просто хотіла сама прочитати Біблію. А також я дуже хочу надихнути дітей здобувати освіту».

«У нас дуже багато людей, у яких у самих вже є діти, але вони ніколи не ходили до школи», — пояснює вона. Жінка зустрічає на вулицях таких людей і питає їх, чому вони не хочуть піти до школи. Вони часто відповідають, що вже занадто старі для цього, а вона відповідає, що її приклад доводить: для навчання вік не важливий. «Я бачу людей, які втратили батьків і дітей. Вони перебуваютьть в якійсь безнадії. І я б хотіла, щоб вони зайняли себе навчанням».

Цікаво, що спочатку літню ученицю не хотіли приймати до школи. Однак, вирішивши спробувати і переконавшись в серйозності її намірів, керівництво навчального закладу тепер дуже задоволено, що у них з’явилася така старанна і надихаюча інших учениця. Директор установи говорить: «Я дуже пишаюся нею».

Прісцилла народилася і виросла в Кенії, яка перебувала в залежності від Великобританії. Вона бачила епоху боротьби її народу за незалежність, і розуміє наскільки важлива освіта для подальшого розвитку держави.

Крім спільного вивчення грамоти 90-річній жінці вдається поділитися з дітьми і своїм життєвим досвідом. Вона водить своїх однокласників в ліс і розповідає їм про те, що знає про рослини і їх цілющі властивості. Таким чином вона не тільки сприяє залученню дітей до сучасної науки, а й до знань, які їй переповіли предки. Всі діти в класі її дуже люблять і ласкаво називають ГоГо.

Джерело: humanstory.ru