Новини

Було б бажання

Було б бажання: сліпий і безрукий посадили більш 10000 дерев.

Немає жодних виправдань, щоб не робити добрі справи. Сліпий дзя Хайся і його друг дзя Венчі, у якого ампутовані обидві руки, за 12 років перетворили мляву долину в прекрасну гай. Незважаючи на те, що друзі вже не молоді і не можуть виконувати деякі повсякденні речі самостійно, разом вони — справжня сила!

53-річний Хайся народився з катарактою на лівому оці, а в 2000 році в результаті нещасного випадку на роботі він втратив зір і в правому оці, ставши абсолютно сліпим. Його ровесник Венчі позбувся своїх рук, коли йому було всього три роки. Безумовно, і одному, і іншому було неймовірно важко знайти роботу, будучи інвалідами, проте бажання бути корисним не дозволила їм здатися. Разом вони вирішили перетворити 8 акрів пусток біля свого рідного села в зелений гай, щоб не тільки поліпшити місцеву екологію, але й захистити житло поселення від весняного розливу річки.

Щоранку друзі встають о 7 ранку і відправляються працювати. На жаль, у них немає грошей купувати саджанці в магазині, тому Хайся і Венчі самостійно пророщують живці. За кілька років друзі призвичаїлися все робити дружно: Венчі переносить сліпого Хайся на своїй спині через річку, а Хайся дереться по дереву, щоб дістати нові живці; Венчі стежить за живцями і поливає їх, а Хайся садить їх у землю. Завдяки такій дружній роботі друзям вдалося посадити вже більше 10000 дерев. Це серйозний результат навіть для тих, у кого і зір, і руки на місці.

Після висвітлення їх героїчних буднів в новинах Китаю, Хайся і Венчі отримали величезну увагу і підтримку: хтось навіть пожертвував гроші, аби забезпечити обох друзів пенсією на все їхнє життя. Також надійшла пропозиція прооперувати Хайся, щоб відновити зір в його лівому оці. Добрі справи заразливі!