Новини

Два бездомних кота отримали лапи-протези

Болгарські ветеринари провели операцію двом бездомним котам, що пережили ампутацію. Тепер у кожного з котів замість задніх лап протези, які дозволяють їм ходити, бігати і стрибати.

Це другий успішний випадок використання біонічних протезів у кішок в Європі. Вперше подібну операцію провели в 2009 році у Великобританії; тоді штучні лапи отримав кіт Оскар.

Протези кріпляться до суглобу металевими штифтами, на які, в свою чергу, кріпляться пружні полімерні «лапи». «Кішки, що втратили одну лапу, непогано справляються. Але якщо немає відразу двох лап? Такі кішки, звичайно, якось рухаються, але що це за життя?» – Пояснює свою роботу болгарський ветеринарний хірург Владислав Златин, який оперував обох тварин.

Златин скористався тією ж технологією, що і піонер протезування котячих лап, Ноель Фіцпатрік з Великобританії. Через місяць після того, як чорно-білий Пух зробив перші кроки новими лапами, Златин заявив, що операцію можна вважати успішною. Найбільше ветеринари боялися, що в суглобі або кістці почнеться інфекція, але все обійшлося. Пізніше Златин імплантував протези в суглоби другого безлапого кота, Стівена.