Новини

Люди змінюють геологію Землі

Американські геологи описали і внесли в офіційний каталог 208 нових мінералів, які повністю або частково зобов’язані своїм існуванням діяльності людини.
Ці мінерали складають всього 4% від існуючого різноманіття мінералів, проте всі вони вперше сформувалися за останню сотню років. Такими темпами нові мінерали на Землі не з’являлися ніколи; в останній період активного утворення нових мінералів, що почався більше 2 мільярдів років тому, нові види формувалися протягом мільйонів років.
Нові мінерали описані професором університету Карнегі у Вашингтоні Робертом Хейзеном (Robert Hazen) і його колегами в статті, опублікованій в журналі American Mineralogist. Всі вони сертифіковані Міжнародною мінералогічною асоціацією, яка веде каталог, куди на сьогоднішній день входить близько 5200 видів мінералів.
Діяльність людини, вважає Хейзен, породила нову геологічну епоху, маркерами якої будуть численні мінерали, що утворилися при участі людей. Для частини з них людина просто створила відповідні умови — так, особливою різноманітністю нових мінералів відрізняються занедбані шахти. Інші людина створює навмисно. Вчені наводять як приклад дуже міцний мінерал — карбід вольфраму, з якого виготовляють кульки кулькових ручок.