Новини

Місто майбутнього побудували в Японії

У місті Фуджисава, побудованому компанією Panasonic, все покликане забезпечити максимальний комфорт для мешканців і при цьому істотно зекономити енергію і природні ресурси.

Експериментальне місто майбутнього, засноване на новітніх технологіях і енергозберігаючих технологіях, побудуваних всесвітньо відомою японською компанією Panasonic. Офіційне відкриття міста Фуджисава (Fujisawa) відбулося в кінці листопада 2014 року в префектурі Канагава (Японія).

Будівництво «розумного» населеного пункту почалося в 2010 році зі зведення Fujisawa SST Square ― головної площі, що є, мабуть, самим футуристичним об’єктом. Саме її відкриття ознаменувало початок життя міста після 4-річного будівництва. Звідси буде проводитися управління всім життям в муніципалітеті: енергопостачанням, безпекою, транспортом і соціальними аспектами існування. Комплекс на центральній площі також покликаний стати центром проведення вільного часу жителів Фуджісава. Численні кафе, освітні центри, приміщення для семінарів та майстер-класів напевно привернуть сюди багатьох жителів міста майбутнього.

Всього в населеному пункті побудовано тисяча будинків на три тисячі осіб. В кінці 2014 року в частину з них в’їхали перші мешканці. Все в цих оселях покликане зробити життя людей максимально комфортним і в той же самий час домогтися максимальної економії енергії. На дахах будівель, над ліхтарями освітлення і по периметру земельних ділянок встановлені панелі для вироблення електрики з сонячної енергії. Техніка в будинках пов’язана один з одним і з мобільними пристроями господарів. Так, наприклад, кондиціонер включається тільки тоді, коли господарі знаходяться вдома. Більш того, він в змозі визначити місцезнаходження людини в приміщенні і обігрівати в першу чергу саме це місце. Ліхтарі вуличного освітлення обладнані датчиками, що включають світло тільки коли по вулиці йде хоча б одна людина. І таких деталей, що дозволяють економити, не втрачаючи при цьому комфорту, в житті інноваційного міста тисячі.

За задумом творців, Фуджисава стане інноваційної майданчиком, де будуть вперше застосовані принципи нового екологічного і надкомфортного міста. Все життя Фуджисава основане на електроенергії. Тут немає традиційних бензинових автомобілів. Будь-який бажаючий може взяти напрокат електричну машину або скутер. Для їх заправки в місті передбачена мережа автоматів. Екологічність забезпечується ще й дбайливим витрачанням води ― її споживання менше на 30%, ніж в звичайному місті.

Зрозуміло, Фуджисава не є повністю автономним населеним пунктом. Поки він здатний забезпечити себе електрикою лише на третину своїх потреб. Втім, ця обставина в разі землетрусу дозволить місту залишатися на повному самозабезпеченні протягом трьох діб поспіль.

Вартість проекту досить скромна як для таких масштабів і становить пів-мільярда доларів. Творці міста майбутнього розробили програму подальшої модернізації на сто років вперед, а також планують з часом істотно розширити свій проект і продовжити будівництво подібних населених пунктів, врахувавши досвід існування Фуджисава.