Новини

Міжнародний день Матері-Землі

Сьогодні справді глобальне свято ― Міжнародний день Матері-Землі (International Mother Earth Day), ― день нашого спільного затишного будинку.

Первісно  День Землі святкується в багатьох країнах в день весняного рівнодення, щоб відзначити момент, коли за астрономічними мірками настає середина весни (в Північній півкулі) або осінь (у Південній).

День Землі більше, ніж просто один день ― 22 квітня або 20 березня (день весняного рівнодення), так як Земля потребує нашого дбайливого ставлення до неї всі 365 днів року. У зв’язку з цим і було встановлено Генеральною Асамблею ООН це свято і відзначається щорічно усіма жителями Землі починаючи з 2010р.

Щорічно вчені країн світу збираються в цей день за круглим столом для обговорення глобальних екологічних проблем. У різних країнах організовуються найрізноманітніші заходи і акції. Це конференції, виставки, прибирання території і посадка дерев. У цей день всі бажаючі можуть взяти участь у благоустрої та озелененні своїх дворів і вулиць.

Нам потрібно створювати здорове і стійке навколишнє середовище і об’єднувати свої зусилля в проблемах зміни клімату та поліпшення якості здорового життя для наших майбутніх поколінь.

В Україні є розпорядження Кабінету Міністрів від 31.03.2010р №777-р «Деякі питання проведення щорічної всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля». В цьому році акція 23.04.2016.