Новини

Розподіл мозку на «логічну» і «емоційну» півкулі виявилося міфом

Видання The Independent пише, що традиційний поділ головного мозку на логічну і емоційну складову не підтвердився.

Нове дослідження в області нейробіології, проведене в США, довело відсутність принципової різниці між правою і лівою півкулями мозку. Багато років людей поділяли на характерні психологічні типи в залежності від домінуючого півкулі. Так, у творчих людей краще розвинена права половина мозку. Але ця теорія в ході експериментів так і не підтвердилася.

Понад 1000 добровольців було обстежено групою вчених з університету Юти під керівництвом Джеффрі Андерсона. В рамках експерименту дослідники порівнювали, як працюють півкулі мозку у представників різноманітних професій і володарів різних характерів. Учені не виявили принципової різниці: домінування зв’язків в будь-якому з півкуль зафіксовано не було. Швидше, навпаки, у всіх учасників експерименту навантаження на всі ділянки мозку розподілялася практично рівномірно.

Сам Джеффрі Андерсон стверджує, що те, що одні люди міркують більш логічно, а інші ― інтуїтивно, ніяк не пов’язане з роботою півкуль. На його думку, поширений міф своїм народженням зобов’язаний ортодоксальної психології. Теорія функціональної відмінності між півкулями головного мозку існує багато десятиліть, але вона жодного разу не була підтверджена ні історіями хвороби, ні серйозними дослідженнями.