Новини

Спорт допомагає відкласти старіння мозку на 10 років

Команда науковців Університету Майамі в США з’ясувала, що фізичні навантаження можуть відкласти старіння мозку на 10 років. Результати своїх тривалих досліджень вчені опублікували в журналі Neurology.

Фахівці провели анкетування, в якому брали участь 876 американців віком близько 60 років. Респондентам потрібно було відповісти на питання про тривалість і частоту їх фізичної активності в останні два роки. Через сім років учасники пройшли тести на активність мислення і якість пам’яті і також МРТ головного мозку, а ще через п’ять років вчені провели повторні обстеження і тести.

Опитування показало, що 90% випробовуваних взагалі не займаються спортом або вважають за краще легкі фізичні навантаження, інші 10% — регулярно роблять помірні або інтенсивні вправи, в тому числі бігають, займаються аеробікою або гімнастикою. Їх умовно поділили на групи з низькою і високою активністю відповідно. Після тестів і досліджень виявилося, що пам’ять і функції мозку у людей з першої групи істотно нижче, ніж у тих, хто регулярно займається спортом. За оцінками вчених, різниця в роботі мозку між учасниками з двох протилежних груп становить близько 10 років.

Підсумувавши, дослідники стверджують, що для літніх людей регулярні фізичні вправи допомагають уникнути порушень функціонування їх мозку, зокрема навіть хвороби Альцгеймера або старечого недоумства.