Новини

Створена карта, що показує місця, які найбільше постраждали від змін клімату

Вчені створили карту, яка показує місця на планеті, які найбільше постраждали від змін клімату. Можна також побачити і регіони, на яких глобальні кліматичні зміни позначилися в меншій мірі.

Свої висновки дослідники опублікували в престижному науковому журналі Nature. У центрі уваги опинився так званий Індекс Чутливості Рослинності. Він використовується для того, щоб показати вплив глобальних кліматичних змін на нашу планету. Це стосується всієї екосистеми в цілому і рослинності зокрема.

Підсумком роботи стала карта, яка наочно показує нам, які райони постраждали більше, а які ― менше. При її складанні вчені використовували супутникові дані, які були отримані в період з 2000 по 2013 рік. Карта була створена на основі аналізу температури повітря, доступності води, а також хмарного покриву. Вчені здійснили розрахунки для кожної окремо взятої ділянки суші в 5 кв. км. Деякі місця на Землі, як, наприклад, Сахара або Антарктика, не були класифіковані через свою безплідність, проте інші вдалося успішно «розсортувати». Результат виявився досить цікавим.

На карті видно, як змінювався клімат за останні чотирнадцять років. Ділянки, помічені зеленим кольором, непогано адаптувалися до нових умов. Сюди відносяться, наприклад, Австралія, а також (частково) південна частина Південної Америки. На противагу цьому північна частина цього континенту, навпаки, адаптувалася гірше. Такі місця позначені на карті червоним кольором. У числі районів, на яких кліматичні зміни позначилися драматичним чином, виявилася і Скандинавія. 

Вчені продовжать свої дослідження. Вони, зокрема, хочуть з’ясувати, чи мають позначені зміни короткочасний чи довготривалий характер. Сама ж карта буде цікава всім, кому небайдуже дане питання. 

Раніше інша група дослідників прийшла до висновку, що глобальні зміни клімату можуть до невпізнання змінити територію США. Підвищення рівня моря, яке неминуче станеться в найближчі сто років, змусить жителів прибережних регіонів переселитися вглиб країни, а це, в свою чергу, потребує нових земель. Одним з підсумків цього стане трансформація всього американського сільського господарства. Сильно зміниться фауна США. Саламандри, жаби, невеликі ссавці і деякі інші тварини, що займають малу нішу в екосистемі, ймовірно, вимруть. Але деякі інші істоти (можна згадати, наприклад, «ненажерливого» азіатського коропа) відчуватимуть себе навіть краще, ніж раніше.