Новини

Вчені знайшли спосіб перемагати стійкі форми раку

Результати клінічних випробувань американських дослідників надихають. Безнадійно хворі люди, в абсолютній більшості випадків, виявилися повністю зцілені від онкологічних захворювань.

Днями стало відомо, що вчені з США придумали новий спосіб боротися з раком за допомогою власного імунітету хворого. Про перші результати досліджень вони розповіли колегам на конференції Американської асоціації сприяння розвитку науки, що проходила 14 лютого 2016 року в столиці Сполучених Штатів.

Фахівці Центру ракових досліджень ім. Фреда Хатчінсона (Сіетл) відкрили можливість збільшити протиракову активність імунних клітин ― Т-лімфоцитів. Саме вони захищають людей від злоякісних новоутворень. Але через недостатність сили або часу для їх відповід,і до теперішнього часу імунітет часто все-таки не справлявся з онкологічною проблемою.

В експерименті взяли участь люди, які страждають лімфоцитарними пухлинами крові у важкій формі. Всі вони мали або високу стійкість до хіміотерапії, або їх захворювання постійно рецидивувало. З клітин крові хворих вчені взяли T-лімфоцити і вбудували в них спеціальні білки, що підвищують їх власну активність і збільшують протираковий потенціал. Після цього отримані клітини ввели внутрішньовенно назад в організм пацієнтів.

Через кілька тижнів у 27 хворих з 29 що страждають лімфобластним лейкозом, аналізи кісткового мозку не виявили присутність ракових клітин. Трохи менш скромні результати вчені отримали і по іншим подібним захворюванням. Дивно, але у деяких пацієнтів лікування сприяло зникнення дуже великих пухлин вагою до 1 кілограма.

Звичайно, новий і настільки ефективний метод лікування раку на стадії його первинного клінічного застосування не може працювати абсолютно гладко. У декількох хворих, розмір пухлин яких був занадто великий, в результаті занадто швидкого руйнування злоякісних клітин, спостерігалися деякі ускладнення: озноб, падіння тиску, лихоманка. Семеро з них навіть змушені були отримувати допомогу у відділенні інтенсивної терапії. Однак відразу після цього дослідники скорегували дозу «препарату», і тепер негативні прояви перестали бути такими гострими.

В даний час група американських вчених продовжує допрацьовувати свій метод боротьби з раком. Планується, що терапія повинна стати простішою та безпечнішою. Паралельно з цим дослідники працюють над лікуванням раку грудей і легенів.

Один з авторів новаторською розробки Стенлі Ріддел впевнений, що поєднання синтетичної і клітинної біології з генною терапією дозволять людям зі стійкими видами раку отримати шанс на одужання. Безумовно, це дуже хороші новини. Втім, на думку дослідника, дане лікування може підійти не всім.

Джерело: humanstory.ru