Новини

Всесвітній день здоров'я

Щороку 7 квітня, в день створення в 1948 році Всесвітньої організації охорони здоров’я, відзначається Всесвітній день здоров’я. На сьогодні членами Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) стали 194 держави світу. Традиція відзначати Всесвітній день здоров’я веде відлік з 1950 року.

Щороку Всесвітній день здоров’я присвячується глобальним проблемам, що стоять перед охороною здоров’я планети і проходить під різними девізами. Головна мета — популяризація для людей значущості здоров’я в їхньому житті, а для організацій — визначення завдань, що конкретно потрібно зробити для поліпшення здоров’я населення. Щороку виділяється одна з найбільш актуальних глобальних проблем, що стоять перед охороною здоров’я планети, вона ж стає головною темою і девізом.

Теми попередніх років:

«Активність — шлях до довголіття»,

«Вагітність — особлива подія в житті. Зробимо її безпечною»,

«Захистимо здоров’я від змін клімату»,

Тема 2016 року — «Переможемо діабет!».

На жаль, в наш час епідемія діабету стрімко наростає по всьому світу. За даними ВООЗ, у світі понад 350 мільйонів людей страждають від діабету, через 20 років це число може більш ніж подвоїтися, а до 2030 року діабет стане сьомою провідною причиною смерті. Але діабет лікувати можна і потрібно, а більшій частині випадків захворювання можна запобігти. Розширення доступу людей до діагностики, навчання правильній поведінці і харчуванню, доступне в ціновому відношенні лікування є дуже важливими. Адже прості заходи щодо зміни способу життя, режиму і раціону харчування ефективно запобігають або відкладають початок діабету 2 типу. Тому мета Дня здоров’я в цьому році — розширити профілактику діабету серед усіх верств населення, зміцнити надання медичної допомоги.

Всесвітній день здоров’я — це глобальна кампанія, яка спрямована на привернення уваги кожного жителя нашої планети до проблем здоров’я та охорони здоров’я, з метою проведення спільних дій для захисту здоров’я і благополуччя людей.

Джерело: calend.ru