Новини

Як показали дослідження всього лише 10-секундні обійми в день здатні значно поліпшити самопочуття


Як показали дослідження всього лише 10-секундні обійми в день здатні значно поліпшити самопочуття, а саме:

• боротися зі стресом і втомою;

• знизити ризик серцево-судинних патологій;

• підвищити імунний захист організму;

• полегшити депресивний стан;

• боротися з інфекціями.

Цікаві факти про обіймання

Чи знаєте ви, що в місяць люди витрачають цілу годину на обіймання. Якщо врахувати, що в середньому обіймання триває 10 секунд, то це дуже хороший показник. Більш того, за висновками вчених, повноцінні обійми, зі змиканням рук за спиною близького, прекрасно стимулюють нервову систему, позбавляють від почуття самотності, підвищують самооцінку, допомагають побороти страх, знімають підвищену напругу і показують вдячність людини. За словами фахівців, дітлахи, яких з народження рідко обіймали, відчувають проблеми з ходьбою, мовленням і читанням.

Ще одна причина для обіймів

Виявляється, окситоцин, який виробляється при обіймах, пригнічує вироблення кортизолу «гормону стресу», який негативно впливає на емоційний стан і сприяє набору ваги. В результаті люди, які частіше обіймаються, стають менш схильні до залежностей та хронічних захворювань, тобто не відчувають непереборної тяги до алкоголю, наркотичних речовин або солодощів. Більш того, як показують дослідження, сімейні пари, які часто обіймаються, а також господарі домашніх тварин, регулярно обіймаючи своїх улюбленців, живуть довше.

Можна з впевненістю сказати ― щоб відчувати себе здоровішим, жити довше і щасливіше, досить частіше обіймати своїх близьких і коханих з щирістю і добротою до них.